تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
خرید از چین
انجام پروژه متلب
فروشگاه محصولات بهداشتی
ای توپی پوزیشنر
خرید ورودی گوگل
Bitmain antminer ks3
قیمت لوله استیل
تجهیز صنعت
مدل تعالی سازمانی

مدل تعالی سازمانی

شنبه 28 آبان 1401
13:28
بام

 

پنج گام‌های ساده برای یک کارآمد طرح کسب و کار تکنیک

شفافیت اطلاعات و ارزیابیهای موجود در طرح توجیهی به صاحبان کسب و کار این اجازه را میدهد که زمان آغاز تمام فعالیتهای آینده سازمان را دانسته و با داشتن چشماندازی مشخص، هدفگذاری بلندمدت و کوتاهمدت، عملی خواهد شد. باید بدانید که ايده شما چه نيازی را برآورده يا چه مشكلی را حل می كند و نیازها و مشکلات و مسائلی که وجود دارند با ایده شما رفع خواهند شد یا خیر که همان ارزش موضوعی است؛ این معیار بسیار مهمی برای امکان سنجی است. باید توضیحی در خصوص نیاز بازار، کالاها یا خدماتی که فکر میکنید نیاز بازار را برآورده میکنند، منابع مورد نیاز جهت تولید کالا یا خدماتی که قصد ارائه آنها را دارید، منابعی که در حال حاضر قابل دسترسی هستند و ریسکهای موجود در بازار ارائه دهید و سپس فهرستی از برآوردهای تقریبی در مورد قابلیت سوددهی که گمان میکنید وجود خواهد داشت تهیه کنید. یکی از بنیادیترین تخریبها این است که شما با توجه به وجود نااطمینانی از آنچه رخ خواهد داد، مصممانه و سختگیرانه روی هدف اصلی پافشاری کنید. سعی کنید که یک سرمایهگذاری پیدا کنید که نیازهای شما را بشناسید و از بسیاری جهات با یکدیگر مشابهت داشته باشید تا بتواند به راحتی با شما کار کند.

 

این نشان میدهد شما باید بتوانید قبل از هر کاری خودتان را مدیریت کنید تا بتوانید کسب و کارتان را هم مدیریت کنید. سعی کنید تا آنجا که در توانتان است مسائل را حل کنید و در این زمینه از همکارانی که در سطح خودتان هستند کمک بگیرید. همچنین از سایر همکاران مورد اعتماد خود در مورد پیشنهادات و توقعات مدیر شرکت صحبت کنید. شرکت در نمایشگاه ها و کارگاه های ملی و بین المللی و کنفرانس های مختلف به منظور آشنایی با سرمایه گذاران و کارشناسان و علاقمندان به مطالعه و بررسی طرح کسب و کار شما، توصیه می شود. از جمله کمیتههای زیر نظر هیئت مدیره که در تجارب بین المللی هم مورد توجه قرار گرفتهاند عبارتند از: کمیته مدیریت استعدادها، کمیته جانشینی، و کمیته جبران خدمات. از جمله ایدههای موفق شدن در شروع یک کسبوکار جدید این است که همکاران ارشد قبلی خود را بشناسید و تحقیق کنید که در حال حاضر کدام یک شاغل و کدام یک بیکار هستند. یکی دیگر از ایدههای موفقیت در شروع یک کسب و کار جدید این است که افراد با استعداد را شناسایی کنید و این مسئله را تجزیه و تحلیل کنید که چرا در کسب و کار خود موفق بودهاند. t

این بخش بهصورت منطقی توضیح میدهد چرا مشتریان محصولات و خدمات این کسبوکار را میخرند و شرکت چگونه با بازاریابی و تبلیغات به هدف خود میرسد.۷- تحلیل رقابتی: نقاط ضعف و قوت رقبای مستقیم و غیرمستقیم آنالیز میشود و بیان میکند چگونه در رقابت به برتری میرسید.۸- تیم مدیریتی: اطلاعاتی مختصر درباره تمام کسانی که در این طرح نقشی کلیدی به عهدهدارند.۹- برنامه مالی: کلیه اطلاعات مالی را از هزینههای راهاندازی تا ترازنامه دربرمی گیرد. ۵٫ در مورد برنامه بازاریابی تصمیم بگیرید. یک برنامه توسعه حرفهای با اهداف مشخص ایجاد کنید و همچنین مشخص کنید که چه مهارتهای جدیدی باید یاد بگیرید. در این راستا قادر خواهید بود از طرح کسب و کار تک صفحه ای خود تحت عنوان خلاصه اجرایی بهره بگیرید. در این بخش باید به ارائه اطلاعاتی درمورد ساختار قانونی، موقعیت و سابقه خود (در صورتی که پیش از این فعال بودهاید) بپردازید. همچنین، طراح سایت باید پلن های متفاوتی را در نظر بگیرد و به کارفرما پیش از پایان کار خدمات پشتیبانی را ارائه دهد. در این روش، شما به تعیین قیمت بر اساس ارزشی میپردازید که برای مشتری فراهم میکنید؛ برای مثال، اگر خدمات باغداری به متخصصان ارائه میکنید، میتوانید موجب صرفهجویی زمانی یکساعته در طول هفته شوید.

این بخش محل مناسبی است تا افرادی را که در پروژه همراه شما هستند معرفی کنید. شما باید طرح خود را به صورت سالانه، فصلی و یا حتی ماهانه (اگر حوزه ی فعالیتی شما به سرعت دچار تغییر می شود) به روز رسانی کنید. در صورتی كه تشخیص داده شود فعالیت های یك كاربر بر خلاف قوانین یا مصالح وبسایت بوده و هدف های تخریبی خاصی را دنبال میكند، حساب کاربر مسدود خواهد شد. حساب کاربری خود در شبکههای اجتماعی را بررسی کنید و یادتان باشد که هر گونه اطلاعات شخصی قابل مشاهده برای عموم مردم نشان دهنده یک تصویر حرفهای از شما و از جمله ایدههای کسبوکار جدید است. از جمله مهمترین ایدههای کسبوکار جدید این است که حساب کاربری لینکدین خود را به روز نگه دارید و موقعیت فعلی شغلی خود را به آن اضافه کنید. ایدههای کسبوکار جدید یعنی اینکه برای موفق شدن کارکنان ارشد و قوی را در سازمان شناسایی کنید. نه تنها روابط قوی و مثبت، تجربه کلی کار شما را افزایش میدهند، بلکه بیشتر سازمانها ارزیابیهای ۳۶۰ درجه ای از کارکنان را انجام میدهند. مراتب قدردانی خود را از همکاران و کارکنان شرکت حتما ابراز کنید و با تمام افراد در ارتباط باشید.

مدل تعالی سازمانی


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 10891 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به خبر است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|