تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
خرید از چین
انجام پروژه متلب
فروشگاه محصولات بهداشتی
ای توپی پوزیشنر
خرید ورودی گوگل
Bitmain antminer ks3
قیمت لوله استیل
تجهیز صنعت
دیزل ژنراتور کاشانی

دیزل ژنراتور کاشانی

يکشنبه 14 خرداد 1402
14:59
بام

 


دیزل ژنراتور وسیله ای است که بیشتر شما نام آن را شنیده اید یا از آن استفاده کرده اید. این دستگاه کاربردهای زیادی دارد و در مکان های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. اهمیت دیزل ژنراتور به حدی است که در صورت نبود آن مشکلات زیادی در شهرهای بزرگ به وجود می آید. دیزل ژنراتور در ایران نیز کاربرد فراوانی دارد و به عنوان یکی از مهم ترین تجهیزات صنعتی به شمار می رود.

ژنراتور دیزلی

مجموعه دیزل ژنراتور که به عنوان مجموعه دیزل ژنراتور یا موتور الکتریکی نیز شناخته می شود، وسیله ای است که برای تولید نیروی الکتریکی استفاده می شود و ترکیبی از موتور دیزل و ژنراتور الکتریکی است. این دستگاه قادر است با استفاده از سوخت دیزل حرکت چرخشی ایجاد کرده و سوخت دیزل را به انرژی الکتریکی تبدیل کند. به همین دلیل در مواقعی که شهری به برق دسترسی ندارد یا در زمان خاموشی سراسری از این دستگاه استفاده می شود تا دسترسی به برق از بین نرود و خللی در کسب و کار ایجاد نشود.

انواع دیزل ژنراتور چیست؟

3 نوع موتور دیزلی یا موتور الکتریکی وجود دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد.

دیزل ژنراتور کوچک

یک موتور دیزل کوچک که به عنوان موتور دیزل نیز شناخته می شود، اندازه کوچکی دارد و بنابراین می توان آن را به راحتی از مکانی به مکان دیگر منتقل کرد.

از آنجایی که دیزل ژنراتورهای قابل حمل سبکتر از انواع دیزل ژنراتورهای دیگر هستند، کاربرد بیشتری دارند و می توان از آنها برای مصارف مختلف استفاده کرد.

به عنوان مثال: از این نوع موتور الکتریکی در هتل ها، فروشگاه ها، نمایشگاه ها و ... استفاده می شود. از طرف دیگر در تلویزیون، تهویه مطبوع، یخچال و غیره استفاده می شود. کار می کرد

دیزل ژنراتور بزرگ

دیزل ژنراتور پایه نوعی دیزل ژنراتور است که برای تامین برق مکان هایی که به برق شهری دسترسی ندارند استفاده می شود و اغلب به عنوان تامین کننده برق پایه در این مکان ها استفاده می شود. به عنوان مثال: برای کمپ ها، کمپ ها و معادن، برق معمولاً توسط دیزل ژنراتورهای اولیه تامین می شود.

دیزل ژنراتور آماده بهره برداری است

دیزل ژنراتورهای آماده برای استفاده که به نام دیزل ژنراتورهای اضطراری نیز شناخته می شوند، در نقاط مختلف کشور به عنوان منبع تغذیه پشتیبان برای تامین برق در هنگام قطع برق، طوفان و حوادث دیگر استفاده می شوند. در کشور ما در بسیاری از نقاط از این نوع دیزل ژنراتور استفاده می شود تا در این مواقع دسترسی به برق قطع نشود. زیرا در برخی مکان ها مانند بیمارستان ها قطع برق حتی برای نیم ساعت می تواند خطرناک و حتی تهدید کننده زندگی باشد. به همین دلیل چنین مکان هایی باید دارای منبع تغذیه پشتیبان به نام موتور الکتریکی باشند تا از بروز چنین حوادثی جلوگیری شود.

دیزل ژنراتور در ایران

با توجه به اینکه قطعی برق در سراسر کشور در کشور ما به خصوص در فصل تابستان رایج است، دیزل ژنراتورها در فضاها و مکان های مختلف بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و این دستگاه برای مردم کشورمان بسیار حائز اهمیت است. بیشترین استفاده از دیزل ژنراتورها در ایران مربوط به نهادها و سازمان هایی مانند:

بیمارستان

درمانگاه

کلینیک ها

ایستگاه آتشنشانی

نهادها و ارگان های دولتی

بانک به

دفاتر

جاده ها

ساختمان های بزرگ

اگر تور می کنید

شغال ها

زمین کشاورزی

کارخانه ها

سوله ها و انبارهای خارج از شهر

ساختمان هایی که مجوز استفاده از برق شهری ندارند

مکان هایی که نمی توانید برق شهری را تامین کنید

ای...
 

در واقع می توان گفت در هر مکانی که نیاز به برق زیاد باشد از خودروی برقی بسیار خوب استفاده خواهد شد.

مزایای دیزل ژنراتور چیست؟

استفاده از موتور دیزل مزایای زیادی دارد که برخی از عوامل مهم استفاده از آن را می توان به شرح زیر در نظر گرفت:

دسترسی به برق در هنگام قطع برق سراسری

تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز در مناطق مختلف

جلوگیری از بسیاری از مشکلات ناشی از قطع برق

جلوگیری از خطر جانی انسان در هنگام قطع برق

قابل حمل بودن دیزل ژنراتور و قابلیت انتقال آن به اتاق های مختلف

انواع مختلفی دارد

امکان تامین برق در توان و ولتاژهای مختلف

امکان ارائه و دسترسی به این دستگاه برای عموم مردم

استفاده نامحدود از دیزل ژنراتور برای مردم

تهیه این دستگاه در ایران آسان است

و...

قیمت دیزل ژنراتور چقدر است؟

دانستن قیمت دیزل ژنراتور برای هر کسی که قصد خرید آن را دارد مهم است. اما همانطور که در پاراگراف های بالا اشاره کردیم انواع مختلفی از این دستگاه وجود دارد که هر کدام قیمت متفاوتی دارند، برای تعیین قیمت این دستگاه باید نوع دیزل ژنراتور مورد نظر خود را در نظر بگیرید. ابتدا تعریف شد

علاوه بر این، مشکلات دیگری می تواند بر قیمت دیزل ژنراتور تأثیر بگذارد، مانند موارد زیر:

دیزل ژنراتور نو یا دست دوم

قدرت و کارایی موتور الکتریکی در تولید انرژی الکتریکی

اندازه و ابعاد موتور الکتریکی

نوع موتور الکتریکی

مارک موتور برق

هدف از تهیه موتور الکتریکی

فضای بیشتری برای استفاده از موتور دیزلی می خواهید

مغازه ای که موتور برق را میخرید

و...

دیزل ژنراتور نو یا دست دوم؟

دیزل ژنراتور نو است یا دست دوم؟ کدام نسخه بهتر است؟ این سوالی است که بسیاری از نامزدها با آن روبرو هستند. می توانید یک دیزل ژنراتور هم کارکرده و هم کارکرده بخرید و اگر موتور برق نو و بدون مشکل باشد خرید آن می تواند کاربردی و سودآور باشد. با این حال، برای خرید دیزل ژنراتور کارکرده، باید هنگام خرید دستگاه را تست کنید تا مطمئن شوید که از وضعیت خوبی برخوردار است. در این صورت خرید آن می تواند هزینه های شما را کاهش دهد.

قیمت دیزل ژنراتور دست دوم

قیمت دیزل ژنراتور دست دوم کمتر از نو است و با هزینه بسیار کمتری می توانید آن را تهیه کنید. به طور کلی قیمت این نوع موتور الکتریکی حدود نصف قیمت انواع جدید است و در بودجه مصرفی در این زمینه می توان به میزان قابل توجهی صرفه جویی کرد. اما توجه داشته باشید که قیمت موتور الکتریکی نو و دست دوم بسته به ویژگی های آن متفاوت خواهد بود.


آخرین کلمه

در صورت تمایل به خرید دیزل ژنراتور نو یا دست دوم می توانید آن را از فروشگاه کاشانی خریداری نمایید. شرکت کاشانی یکی از بهترین توزیع کنندگان دیزل ژنراتور در کشور می باشد که امکان ساخت چندین مدل را برای هموطنان عزیز فراهم کرده است. در بخش های مختلف سایت kashanico.com می توانید با دیزل ژنراتورها آشنا شوید و انواع آنها را بررسی کنید.

ادامه نوشته : https://www.asriran.com/fa/news/892310/%D8%AF%DB%8C%D8%B2%D9%84-%DA%98%D9%86%D8%B1%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B4%D8%A7%D9%86%DB%8C
 


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 7659 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به خبر است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|