تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
خرید از چین
انجام پروژه متلب
فروشگاه محصولات بهداشتی
ای توپی پوزیشنر
خرید ورودی گوگل
Bitmain antminer ks3
قیمت لوله استیل
تجهیز صنعت
خبر

پزشک ارتوپد یا متخصص ارتوپد کیست؟

سه شنبه 2 خرداد 1402
13:17
بام

 


تقریباً همه افراد در مقطعی از زندگی خود درد مفاصل را تجربه می کنند و بسیاری از افراد از آسیب های اسکلتی عضلانی رنج می برند که نیاز به مراقبت های پزشکی تخصصی دارند. اگر آسیب شما نیاز به تشخیص و درمان تخصصی دارد، احتمالاً به پزشک ارتوپد مراجعه خواهید کرد. حتی اگر فعالیت بدنی نداشته باشید، فعالیت های روزانه شما می تواند بافت عضلانی شما را تجزیه کند. استفاده طولانی مدت از کامپیوتر، کار بی وقفه، حرکات تکراری و وضعیت بد وضعیت بدن نیز می تواند منجر به آسیب عضلانی شود. اما آیا می دانید جراحان ارتوپد در واقع چه می کنند؟

ارتوپد، پزشکی است که بر روی بیماری های سیستم اسکلتی عضلانی و درمان آنها تمرکز می کند. سیستم اسکلتی عضلانی شامل استخوان ها، مفاصل، رباط ها، اعصاب و تاندون ها است.تخصص پزشک ارتوپد چیست؟

متخصصین ارتوپد در درمان درد در پاها و مچ پا، دست و پا، زانو، آرنج و شانه، گردن، باسن و کمر تخصص دارند. البته، روماتولوژیست ممکن است در زمینه خاصی از روماتولوژی تخصص داشته باشد. سایر فوق تخصص های ارتوپدی:

دست و اندام فوقانی

پا و مچ پا

انکولوژی اسکلتی عضلانی (تومور)

ارتوپدی کودکان

پزشکی ورزشی

شصت جراح ستون فقرات

جراح تروما

جراح تعویض مفصلمشکلات متخصص ارتوپدی چیست؟

پزشکان ارتوپد آسیب های ناشی از ورزش یا فعالیت بدنی، افزایش سن و غیره را تشخیص داده و درمان می کنند. پزشکان ارتوپد وظایف زیر را بر عهده دارند:

آنها درد را مدیریت می کنند

انواع مختلفی از شرایط اسکلتی عضلانی وجود دارد که می تواند باعث ناراحتی یا درد شود. پزشکان ارتوپد می توانند به کاهش یا از بین بردن درد ناشی از این آسیب ها کمک کنند.

دامنه حرکت را افزایش دهید

درد، سفتی و تورم مفاصل می تواند دامنه حرکتی شما را کاهش دهد. هنگامی که این اتفاق می افتد، فعالیت های روزانه مانند دوش گرفتن، حمام کردن، خم شدن، و سایر کارهای خانه می تواند دشوار شود. یک متخصص ارتوپد می تواند به شما کمک کند دامنه حرکتی خود را با فیزیوتراپی یا سایر روش های درمانی تثبیت کنید. گاهی اوقات برای رفع این مشکل نیاز به جراحی است.

درمان و پیشگیری از صدمات

شکستگی‌ها، شکستگی‌های ناشی از فشاری شکستگی‌های استرسی، دررفتگی مفاصل، آسیب‌های عضلانی یا پارگی رباط‌ها این بیماری است که پزشکان ارتوپد اغلب آن را درمان می‌کنند. یک متخصص ارتوپد همچنین می تواند یک برنامه درمانی و پیشگیری را برای جلوگیری از آسیب های بعدی آماده کند.
 

 

ارتوپد از چه روش هایی برای درمان بیماران استفاده می کند؟

در اولین ویزیت، ارتوپد اقداماتی را برای تعیین وضعیت فرد انجام می دهد. این روش ها معمولا شامل معاینه فیزیکی و عکس برداری با اشعه ایکس است. گاهی اوقات ارتوپد از روش هایی مانند تزریق برای کمک به تشخیص یا درمان این بیماری استفاده می کند. در برخی موارد، آزمایشات اضافی برای تأیید تشخیص مورد نیاز است.تائیدیه

برای تعیین وضعیت بیمار، پزشک ارتوپد:

او در مورد علائم فرد می پرسد.

برای جمع آوری اطلاعات بیشتر در مورد سابقه پزشکی و سلامت عمومی بیمار، به پرونده پزشکی فرد نگاه می کند.

یک معاینه فیزیکی انجام دهید.

ارتوپد همچنین ممکن است آزمایش‌های تشخیصی و تصویربرداری را توصیه کند که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

اسکن ام‌آرآی

معاینه توموگرافی کامپیوتری

اسکن استخوان

سونوگرافي

آزمایش خون

اشعه ایکس رایج ترین و پرکاربردترین روش تصویربرداری تشخیصی است. یک متخصص ارتوپد اغلب در مطب خود رادیوگرافی می گیرد. این عملکرد اجازه می دهد تا شرایط خاصی را در طول بازدید یک فرد شناسایی کنید. برخی از آسیب های حاد مانند شکستگی ها و دررفتگی ها نیاز به بازگشت استخوان یا مفصل به موقعیت اولیه خود و بستن آن دارند. جراحی ارتوپدی برای رفع آن با پین یا گیره لازم است.گزینه های درمان

برای بیماری های اسکلتی- عضلانی مزمن، مانند کمردرد یا آرتریت، پزشک ارتوپد ممکن است یک یا چند درمان زیر را توصیه کند:

داروهای ضد التهابی بدون نسخه

توانبخشی و فیزیوتراپی

برنامه های ورزشی خانگی

تزریق

طب سوزنی

کمک به حرکت

عمل


انواع روش های ارتوپدی

قبل از مراجعه به متخصص درد ارتوپدی چه اقداماتی را باید انجام دهیم؟

با درمان های خانگی ساده می توانید درد مفاصل و استخوان را برای مدتی تسکین دهید.

مفصل را با سرعت حرکت دهید، اما از نگه داشتن مفصل برای مدت طولانی خودداری کنید، زیرا در نهایت می تواند سفت شود و عملکرد خود را از دست بدهد.

به ناحیه آسیب دیده استراحت دهید و از انجام هر گونه فعالیتی که باعث بیماری شما می شود خودداری کنید.

برای کاهش درد از کمپرس سرد استفاده کنید. قرار دادن یخ روی مفاصل آسیب دیده می تواند درد و التهاب را تسکین دهد.

برای اسپاسم عضلانی اطراف مفاصل، سعی کنید از یک پد گرم کننده استفاده کنید.


 

در انتخاب کایروپرکتیک چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

نگرش دکتر فعلی و شناخت آشنایان

با درخواست از پزشک فعلی خود برای لیست ارجاع شروع کنید. خانواده، دوستان و سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی نیز منابع خوبی برای درخواست ارجاع هستند. در مورد صلاحیت ها و تجربیات پزشکان تحقیق کنید. همانطور که لیست خود را محدود می کنید، با هر ارتوپد تماس بگیرید تا یک قرار ملاقات و مصاحبه تعیین کنید.مدرک ارتودنتیست

هنگام انتخاب جراح ارتوپد، گواهی بورد فاکتور مهمی است. گواهی بورد به شما می گوید که پزشک شما آموزش، مهارت و تجربه لازم را برای ارائه مراقبت های ارتوپدی دارد. همچنین مطمئن شوید که جراح ارتوپد سابقه تخلف یا اقدام انضباطی نداشته باشد.

تجربه دکتر

وقتی صحبت از درمان تخصصی پزشکی یا جراحی برای مشکلات پیچیده ارتوپدی به میان می آید، هر چه پزشک با تجربه تر باشد، بهتر است. گزارش پزشک در مورد درمان بیماران مبتلا به بیماری خود را مرور کنید.

ارتباط جنسی

مهم است که از جنسیت متخصص ارتوپد آگاه باشید زیرا باید اطلاعات شخصی خود را آشکارا در میان بگذارید. همچنین، حتماً از متخصص ارتوپدی خود در مورد آموزش و تجربه اخیر در مورد وضعیت و جنسیت خود سؤال کنید. پزشکان به طور فزاینده ای از تفاوت های جنسیتی آناتومیک و تفاوت های نگرش جنسیتی در درمان بیماران ارتوپدی آگاه هستند.

تحقیق کیفیت کلینیک

کیفیت مراقبت در بیمارستان یا مرکز جراحی سرپایی را در نظر بگیرید که در آن متخصص ارتوپدی می تواند بیماران را درمان کند. کیفیت بیمارستان مهم است، زیرا بیماران در بیمارستان های با کیفیت بالا عوارض کمتری دارند. همچنین مطمئن شوید که مکان بیمارستان برای شما مهم است. موقعیت راحت تر

سبک ارتباط پزشک

یک پزشک ارتوپدی را انتخاب کنید که با او راحت صحبت کنید و از اطلاعات شما پشتیبانی کند. هنگامی که برای اولین بار با یک پزشک ارتوپد ملاقات می کنید، یک سوال بپرسید و ببینید که او چگونه پاسخ می دهد. مهم است که پزشک سؤالات شما را بپذیرد و به آنها پاسخ دهد که قابل درک باشد. یک پزشک ارتوپدی پیدا کنید که علاقه مند به شناختن شما، در نظر گرفتن گزینه های درمانی شما و احترام به فرآیند تصمیم گیری شما باشد.اطلاعات سایر بیماران

خواندن آنچه دیگران در مورد یک پزشک می گویند می تواند بینشی را در مورد نحوه تمرین پزشک و همچنین نحوه تمرین پزشکی ارائه دهد. از مردم در مورد برنامه ریزی جلسات، زمان انتظار، ساعات اداری و غیره سوال کنید. در مورد تجربه شما می توانید دریابید که بیماران تا چه اندازه به یک پزشک اعتماد دارند، چقدر وقت خود را با بیمارانش می گذرانند و چقدر خوب به سوالات پاسخ می دهد.پوشش بیمه

پوشش بیمه ای موضوع مهمی است. ممکن است بخواهید یک متخصص ارتوپدی را انتخاب کنید که با بیمه شما همکاری می کند تا بیشترین مزایای بیمه را داشته باشد و کمترین هزینه را بپردازد.
 

منبع: https://payju.ir/content/پزشکان-متخصص-ارتوپدی-در-شیراز


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 6224 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

آنچه باید در مورد طراحی داخلی بدانید!

پنجشنبه 28 ارديبهشت 1402
11:51
بام

 


بازسازی و دکوراسیون داخلی می تواند خانه قدیمی شما را طولانی تر کند. برای هر کسی که علاقه مند به تنوع محیط های زندگی است، این گزینه مطمئنا برای شما مناسب است. با افزایش هزینه های ساخت و ساز و خرید املاک جدید، فکر خرید خانه جدید ممکن است غیرممکن باشد. با این حال، بازسازی و طراحی داخلی، محیط اطراف را دوباره جدید جلوه می دهد.

طراحی داخلی کار آسانی نیست. استفاده از عناصری که بتواند هارمونی خوبی ایجاد کند نیاز به هنر و تجربه دارد. به همین دلیل اکثر افراد با کمک یک دکوراتور متخصص محیط زندگی ساده خود را به فضایی شیک و مدرن تبدیل می کنند. اما طراحی داخلی چیست و چه تاثیری بر محیط دارد؟


چه کسی به خدمات بازسازی و دکوراسیون داخلی نیاز دارد؟

افزایش ناگهانی قیمت ها و ضعف قدرت خرید تقریباً همه اقشار جامعه را تحت تأثیر قرار داده است. از طرفی انسان ها روحیه تنوع طلبی دارند و می خواهند هر از چند گاهی محیط زندگی خود را تغییر دهند. خرید ملک لزوماً بسیار مقرون به صرفه نیست و هزینه آن هر روز گرانتر می شود.

محیط زندگی به تدریج بر روحیه ساکنان آن تأثیر می گذارد. حتی ممکن است نیاز به تغییر دکوراسیون منزل در دوره های زمانی مختلف باشد. در این صورت محیط از یکنواختی خارج می شود و جنبه های جدید و متنوعی به خود می گیرد. به همین دلیل است که بازسازی و دکوراسیون داخلی بسیار مورد توجه قرار می گیرد. استفاده از این سرویس می تواند به راحتی افراد را از خرید خانه منصرف کند و محیط های زندگی را با هزینه بسیار کمتر زیباتر کند.

بهتر است بدانید که بازسازی فقط مربوط به خانه های قدیمی نیست، بلکه تغییر سریع سلیقه ها و مدها باعث می شود تا با توجه به هزینه های موجود، محیط زندگی تغییر کند. از این رو بسیاری از افراد سعی می کنند با کمک مصالح و وسایل جدید فضای داخلی منزل یا محل کار خود را زیبا کنند.

امروزه می توان فضاها را به کمک مصالح جدید و نور به طور کامل تغییر داد. می توانید یک اتاق شیک در کنار اتاق نشیمن بزرگ خود ایجاد کنید. حتی با مصالحی که سبک و نصب آسانی دارند، فضا را جدا کرده و تغییر کاربری دهید. به این ترتیب می توانید از محیط کار و زندگی خود استفاده بهتری ببرید.


تغییر دکوراسیون منزل از صفر به صد

هنگامی که صحبت از طراحی و بازسازی داخلی می شود، طیف گسترده ای از فعالیت های مختلف را در بر می گیرد که هر کسی می تواند با توجه به نیاز، بودجه و ترجیحات خود از آنها استفاده کند. سال‌ها پیش، طرح‌هایی برای طراحی ساختمان ترسیم شد که به وضوح مشخص می‌کرد که فضای داخلی چگونه خواهد بود و تغییرات جزئی بود. اما امروزه می توان این تغییرات را آسان تر کرد.

طراحی داخلی یکی از گران ترین و مهم ترین قسمت هاست. تنوع مصالح ساختمانی که دائماً تجدید می شوند و طرح های مختلف می تواند هر سلیقه ای را برآورده کند.

تغییر دکوراسیون خانه شامل بخش های مختلفی است. ممکن است لازم باشد برخی یا همه تزئینات را بسازید یا تغییر دهید. اگر خانه یا محل کار برای اولین بار است که طراحی می شود، برای تزئین یک فضا باید صفر تا 100 انجام شود. این فعالیت ها شامل تهیه تجهیزات و انتخاب آن است. در نهایت یک دستور محیطی کامل ایجاد می شود و می توان از آن استفاده کرد.


نکاتی که باید قبل از تغییر دکوراسیون در نظر بگیرید

در شروع طراحی فضای داخلی ساختمان باید به چند نکته مهم برای زیباتر و کاربردی شدن فضا توجه کرد. برخی از این نکات عبارتند از:

فضا و محدودیت های آن را در نظر بگیرید.

تم رنگی مورد نظر را برای محیط مشخص کنید.

مصالح ساختمانی مناسب را انتخاب کنید.

هزینه های موجود را بررسی کنید

فضا را با توجه به کاربری آن طراحی کنید

از فضای خود نهایت استفاده را ببرید

فضای داخلی را مطابق با سلیقه خود سفارشی و تزئین کنیدهزینه های بازسازی و طراحی داخلی

یکی از عواملی که می تواند طراحی و بازسازی یک سازه را محدود کند بحث هزینه است. به همین دلیل ابتدا باید بهایی را که فرد می تواند بپردازد در نظر گرفت. گاهی اوقات می توان با هزینه کمتر و متریال ارزان تر به یک طراحی داخلی خوب دست یافت.

برنامه ریزی و انتخاب بهترین متریال متناسب با هزینه بسیار مهم است. نیازی به استفاده از مواد گران قیمت نیست. انتخاب مصالح ساختمانی برای طراحی داخلی بسیار زیاد است و شما می توانید از بین آنها با قیمت مناسب انتخاب کنید.


بازسازی و دکوراسیون داخلی

محل قرارگیری عناصر خانه یا محل کار نیز تاثیر بسزایی در فضا دارد. طراحی محیطی از جنبه های مختلف عملی، روانشناسی و زیبایی شناسی مهم است. پس باید به دست افرادی سپرده شود که تجربه کافی در این زمینه دارند.

در دکوراسیون داخلی ترکیب رنگ، نوع چیدمان مبلمان، استفاده از فضاهای اضافی و موارد دیگر مورد توجه قرار می گیرد. جالب است بدانید که دکوراسیون تاثیر زیادی بر نحوه زندگی مردم در طبیعت دارد. به همین دلیل لازم است هر از چند گاهی دکوراسیون محیطی را که در آن قرار دارید تغییر دهید. در این صورت علاوه بر یکنواختی مکان، خسته نمی شوید و توزیع انرژی در محیط بهتر می شود.

ممکن است فکر کنید که برای طراحی داخلی باید مبلمان خود را عوض کنید یا مبلمان جدیدی بخرید. اما بهتر است بدانید که تغییر چیدمان اشیا بر اساس معیارهای رایج دکوراسیون به شما کمک زیادی می کند و هزینه های زیادی را پرداخت نمی کنید.
 

 

چه زمانی ساختمان را بازسازی می کنید؟

بازسازی ساختمان یکی از راه های مدرن سازی محیط زندگی یا کار در زمان کمتر و با هزینه مناسب تر است. دو گروه هستند که بازسازی ساختمان را در برنامه کاری خود قرار می دهند.

ساختمان های قدیمی که نیاز به تعمیر و نگهداری دارند، اولین گروهی هستند که از خدمات نگهداری استفاده می کنند و از آن بهره مند می شوند. هر روز ساختمان ها مدرن می شوند و فضای داخلی و خارجی خانه باید با گذشت زمان بازسازی شود. همچنین ممکن است ساختمان دارای مسائل امنیتی بوده و نیاز به تعمیر داشته باشد.

اما عده ای هم هستند که دوست دارند خانه یا محل کار خود را به روز کنند و از مواد مدرن تری برای محیط زیست استفاده کنند. برخی از افراد هر چند سال یک بار از این فرصت استفاده می کنند. البته اصلاح محیطی هزینه معقول تری نسبت به جابجایی و خرید خانه جدید دارد و به صرفه تر است.

اگر جزو این گروه ها هستید، می توانید با کمک معماری و ساخت و ساز، فضای زندگی خود را تزئین کنید و خانه یا محل کار مدرنی داشته باشید.کدام سازه ها را نمی توان بازسازی کرد؟

البته باید به این نکته توجه کنید که برخی از ساختمان ها آنقدر قدیمی هستند که قابل بازسازی نیستند. سازه های فرسوده با پایه های ضعیف می توانند ظرفیت باربری خود را از دست بدهند و در اثر بارهای اضافی ناشی از طراحی داخلی و ساخت و ساز جدید آسیب ببینند.

بنابراین، بهترین چیزی که قبل از شروع بازسازی خانه و طراحی داخلی باید در نظر گرفت، مسائل ساخت و ساز و ایمنی سازه است. یک تیم حرفه ای در این زمینه از ابتدا این گونه مسائل را بررسی می کند.طراحی ساختمان و دکوراسیون داخلی با گروه حرفه ای

اگر قصد دارید ساختمان خود را بازسازی کنید و یا از خدمات طراحی داخلی، دکوراسیون منزل و ... استفاده کنید، بهتر است از یک تیم حرفه ای برای اجرای این موارد استفاده کنید. این افراد به شما کمک خواهند کرد تا با توجه به سلیقه و نیاز خود محیط را تا حد امکان بهبود بخشید. همچنین از چیزهایی که در اختیار دارید در دکوراسیون منزل یا محل کار خود به خوبی استفاده کنید.

علاوه بر موارد ذکر شده، گروه حرفه ای نه تنها زیبایی و استفاده از محیط را مد نظر قرار می دهد. در عوض، به گونه ای کار می کند که هزینه های شما تا حد امکان کمتر برآورد شود.

تجربه در این زمینه بسیار مهم است. کسانی که تجربه و تخصص کافی در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی دارند از روش های بهتر و سریع تری استفاده می کنند. گاهی اوقات تمام وسایل مورد نیاز و شیک را در خانه دارید؛ اما استفاده بهینه از آنها کاری است که یک دکوراتور حرفه ای انجام می دهد. بنابراین بهتر است کار را به یک متخصص بسپارید و سپس منتظر نتیجه عالی برای طراحی و دکوراسیون داخلی باشید.طراحی دکوراسیون داخلی بر اساس فاکتورهای زیادی است که برخی از آنها شامل موارد زیر است:

رنگ مبلمان و دیوارها باید با توجه به کاربری فضا انتخاب شود. برخی از رنگ ها آرامش بخش و برخی انرژی زا هستند. به همین دلیل باید از هر کدام در فضای مناسب خود استفاده کرد.

هنگام خرید اقلام برای منطقه، لازم است از تعداد کمی اقلام استفاده شود تا فضا بیش از حد شلوغ نشود. هزینه تجهیزات اضافی بیشتر است.

· بهترین دکوراسیون به گونه ای است که نیازهای محیط را برآورده کند و هزینه کمی داشته باشد.

همه این موارد باید در کارگروه بررسی شود و برای شروع طراحی و نوسازی محیط تصمیم گیری شود.

طراحی دکوراسیون داخلی و بازسازی یک ضرورت است که توسط دکوراتورها و معماران انجام می شود. امروزه به کمک روش ها و متریال های جدید به راحتی می توان فضای خانه را تغییر داد و تنوع بیشتری در خانه و محل کار ایجاد کرد. این فعالیت ها معمولا با هزینه مناسب و در زمان کمتری نسبت به انواع قدیمی و سنتی انجام می شود.

البته باید توجه داشته باشید که کارهای دکوراسیون و طراحی داخلی را به افراد متخصص و با تجربه در این زمینه بسپارید.

آیا کسی می تواند تصور کند که بتواند بر اساس سلیقه شخصی خود و موادی که در اختیار دارد، دکوراسیون زیبایی برای خانه خود بسازد. اما عوامل دیگری مانند روانشناسی رنگ و دکوراسیون را باید در نظر گرفت. علاوه بر این، هر موقعیت دارای تنظیمات انرژی کافی و مناسب خود خواهد بود. اینها ممکن است برای افراد غیر عادی قابل درک نباشد. پس بهترین راه حل استفاده از تخصص دکوراتورها و معماران برای گرفتن بهترین نتیجه است.

مطالعه از منبع: https://decoration-and-design.com/دکوراسیون-داخلی/بهترین-دکوراسیون-داخلی-در-شیراز 
 


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 6387 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

کامپوزیت ونیر

سه شنبه 19 ارديبهشت 1402
14:52
بام

 

مزایای کامپوزیت ونیر نسبت به سایر روکش های دندانی

اگر می خواهید لبخند خود را زیبا کنید و به دنبال درمانی کاملاً بدون درد هستید، ممکن است کاندیدای مناسبی برای ونیرهای کامپوزیت باشید. دندانپزشکان از ترک، شکاف لب استفاده می کنند این روش درمانی برای اصلاح تغییر رنگ دندان و موارد دیگر استفاده می شود. پزشک از رزین کامپوزیت همرنگ دندان برای قسمت جلویی دندان های بیمار استفاده می کند و در این روش ساختار طبیعی دندان های شما کمی تغییر می کند.دندانپزشکی زیبایی چیست؟

روکش دندان یک لایه یا پوست نازک از مواد همرنگ دندان یا رزین چینی (سرامیک) یا کامپوزیت است که برای پوشاندن سطح دندان به منظور بهبود ظاهر، رنگ و شکل دندان استفاده می شود. روکش‌های دندانی برای اصلاح بسیاری از مشکلات جزئی از جمله فاصله بین دندان‌ها، دندان‌های کج، بدشکل دندان‌ها یا دندان‌هایی که برای همیشه تغییر رنگ داده‌اند، استفاده می‌شوند. روکش های دندانی فقط برای اهداف زیبایی در دندانپزشکی استفاده می شوند و معمولاً برای اصلاح مشکلات و بیماری های زمینه ای دندان مانند مشکلات عصبی، مشکلات اوربایت (بیرون زدگی دندان های بالا)، آندربایت (بیرون زدگی دندان های پایین) یا بدشکلی های صورت استفاده نمی شوند.کاندیدای خوبی برای ونیرهای کامپوزیت است

کاندیدای خوبی برای ونیرهای کامپوزیت است

اگر از سلامت دندانی خوبی برخوردار هستید، اما از لبخند خود ناراضی هستید، ممکن است کاندیدای مناسبی برای ونیرهای کامپوزیت باشید. این درمان‌ها می‌توانند انواع نقص‌های زیبایی را اصلاح کنند، از جمله:

دندان های شکسته یا لب های ترک خورده

دندان های فرسوده یا از دست رفته

فاصله بین دندان ها

تغییر رنگ شدیددندان های کمی کج شده است

بر خلاف ونیرهای لمینت، ونیرهای کامپوزیت ممکن است برای بیمارانی که مینای دندان کمتری دارند مناسب باشد. دندانپزشک یک مشاوره کامل را برای تعیین اینکه آیا شما کاندید مناسبی برای این درمان هستید انجام می دهد. او سلامت دندان های شما را بررسی می کند و می توانید در مورد اهداف زیبایی و بودجه خود صحبت کنید. به این ترتیب او قادر خواهد بود یک برنامه درمانی متناسب با نیازهای شما ایجاد کند.

مزایای استفاده از ونیرهای کامپوزیت

مزایای استفاده از ونیرهای کامپوزیت

مزایای روکش دندان (کامپوزیت یا لمینت) عبارتند از:

این پوشش ها به ویژه کاشی های سرامیکی یا لمینت ها در برابر لکه مقاوم هستند.

آنها بسیار طبیعی به نظر می رسند و از دندان های واقعی قابل تشخیص نیستند.به طور کلی، توری لاستیکی استحکام و مقاومت خوبی در برابر تراشه دارد.

می‌توانید سایه‌ای را که می‌خواهید از روکش‌ها برای روشن‌تر کردن رنگ دندان‌هایتان و افزایش درخشندگی آن‌ها استفاده کنید، انتخاب کنید.

روکش های دندانی روشی سنتی برای بهبود شکل و رنگ دندان ها هستند و بر خلاف برخی از روش های دندانپزشکی زیبایی، نیازی به درمان دوره ای ندارند و نتایج آن دائمی است.

هنگام بررسی گزینه های دندانپزشکی زیبایی دلایل زیادی برای در نظر گرفتن کامپوزیت ونیر وجود دارد. از مزایای کامپوزیت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مقرون به صرفه بودن: ونیرهای کامپوزیت گزینه ای بسیار مقرون به صرفه هستند. آنها می توانند چندین نقص مختلف را در یک درمان اصلاح کنند. اگرچه معمولا به اندازه کفپوش لمینت دوام نمی آورند، اما اگر بودجه کمی دارید، این روکش ها ممکن است گزینه خوبی برای شما باشند.

ماندگاری: از آنجایی که دندانپزشک دیگر مجبور نیست ساختار دندان شما را بردارد، این روکش ها را می توان بعداً در صورتی که به آن فکر کنید بدون اینکه به سلامت دهان و دندان خود آسیبی وارد شود، جدا کنید.

راحتی: مراقبت از اثاثه یا لوازم داخلی بسیار آسان است. مثل همیشه، شما باید مسواک بزنید، نخ دندان بکشید و معاینات منظم دندانپزشکی داشته باشید.

حداقل درد و ناراحتی: هنگامی که دندانپزشک کامپوزیت ونیرها را قرار می دهد، هیچ دردی احساس نمی کنید و در صورت وجود، حداقل سوزش را احساس خواهید کرد.
 

 

نحوه ساخت روکش دندان

فرآیند ساخت روکش دندان.

اگر می‌خواهید روی دندان‌هایتان روکش داشته باشید، این روش به شما نیاز دارد که 3 مرحله اصلی را طی کنید که بین 2 تا 3 بار مراجعه به دندانپزشک قابل انجام است. جلسه اول عمدتا برای مشاوره و سپس دو جلسه دوم برای نصب خود روکش است.

تشخیص درست است

اولین قدم تشخیص دقیق و ایجاد یک برنامه درمانی برای خود است. شما باید فعالانه در این فرآیند شرکت کنید، زیرا باید اطلاعاتی در مورد نتایجی که انتظار دارید بعد از درمان ببینید، ارائه دهید. دندانپزشک با ارزیابی کامل دندان های شما را پیگیری می کند. این برای تعیین مناسب بودن دندانپزشک برای شما استفاده خواهد شد. پس از آن، دندانپزشک در مورد چیزهای دیگری با شما صحبت می کند تا از این روش و همچنین محدودیت های احتمالی مطلع شوید. ممکن است از دندان های شما عکس اشعه ایکس گرفته شود و دندانپزشک ممکن است از دندان ها و دهان شما قالب و عکس بگیرد.آماده سازی دندان

مرحله بعدی آماده سازی دندان ها است. این امر مستلزم آن است که دندانپزشک نیم میلی متر از سطح دندان مصنوعی را بردارد و به عبارت دیگر آن را بتراشد. مقدار برداشته شده از سطح دندان به ضخامت روکش استفاده شده است. فقط در موارد درد و ناراحتی دندانپزشک قبل از کشیدن دندان از بی حسی موضعی استفاده می کند. سپس پس از مسواک زدن، اثری روی دندان های شما باقی می گذارد. سپس این مدل به لابراتوار دندانپزشکی فرستاده می شود تا یک سایه سفارشی برای شما ایجاد کند. از آنجایی که ممکن است 2 تا 4 هفته طول بکشد تا کابینت جدید شما آماده شود، دندانپزشک شما ممکن است یک روکش موقت برای شما سفارش دهد، به خصوص اگر دندان شما سالم نباشد و بسیار ناراحت کننده به نظر برسد.مرحله اتصال

مرحله آخر مرحله اتصال است. دندانپزشک قبل از اینکه روکش را با چسب مخصوص (سیمان) به طور دائم روی دندان ثابت کند، ابتدا آن را روی دندان قرار می دهد، سپس بررسی می کند که روکش به طور یکنواخت و کاملاً روی دندان ها قرار بگیرد و بررسی می کند که رنگ آن با رنگ طبیعی مطابقت داشته باشد. دندان های شما؟ اگر روکش برای قرار گرفتن مناسب نیاز به تنظیم داشته باشد، برای رسیدن به تناسب مطلوب تراشیده می شود. البته در صورتی که رنگ روکش تغییری در رنگ نمای داشته باشد، برای این تغییر از تن رنگ ماده سیمانی (چسب مخصوص) استفاده شده در کلاژ استفاده می شود. در مرحله بعد دندان شما تمیز، پولیش (پلیش) و اچ (دریل کردن سطح دندان با ماده اسیدی) می شود که سطح دندان را سفت می کند و آن را برای پذیرش پوشش قوی تری آماده می کند. فرآیند پیوند سیمان باندینگ روی تاج قرار می گیرد و روی دندان شما ثابت می شود. هنگامی که پوشش در موقعیت عالی قرار گرفت، یک پرتو نور به آن اعمال می شود تا مواد شیمیایی را فعال کند تا چسب به سرعت سفت شود. پس از آن، هر گونه مواد سیمانی اضافی برداشته می شود و تراز دندان ها ارزیابی می شود تا بتوان بلافاصله تنظیمات را انجام داد. دندانپزشک در آینده نزدیک یک قرار ملاقات برای شما تعیین می کند تا نحوه پاسخ لثه های شما به روکش های جدید را ارزیابی کند.
 

 

کامپوزیت ونیرها از چه اجزایی تشکیل شده است؟

ونیرهای کامپوزیت از رزین دندانی پیشرفته ساخته می شوند. این محصول در طیف رنگی کامل موجود است. دندانپزشکان سایه ای را انتخاب می کنند که با دندان های دیگر شما مطابقت داشته باشد. سپس سطح جلوی دندان های شما را با استفاده از محلول اسیدی ملایم روی دندان حکاکی می کند تا شیارهای میکروسکوپی بسیار کوچکی ایجاد کند. با داشتن سطح وسیع، مواد چسبنده بسیار قوی می‌چسبند. البته این روش باعث ناراحتی نمی شود و به مینای دندان آسیب نمی رساند. پس از آماده سازی دندان ها با باندینگ، پزشکان از رزین کامپوزیت استفاده می کنند. این ماده را شکل می دهد، نرم می کند و برش می دهد و ظاهر جدیدی ایجاد می کند که با مواد طبیعی دندان شما مطابقت دارد. در عین حال، او وظیفه خود را با دقت انجام می دهد تا عیوب زیبایی جزئی دندان های شما را پنهان کند. پس از اتمام کار، رزین را با لامپ پلیمری کیور می کند و مواد را جلا می دهد و درخشندگی طبیعی به دندان می دهد.دوام پوشش های کامپوزیت چقدر است؟

طول عمر روکش به میزان "ساییدگی" دندان های شما و همچنین سطح بهداشت دهان و عادات دهان شما بستگی دارد. ونیرهای کامپوزیت ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند که در این صورت با ونیرهای سرامیکی یا لمینت مقایسه می شوند. ونیرهای لمینت معمولاً 5 تا 15 سال یا بیشتر دوام می آورند زیرا این روکش ها از سرامیک قوی ساخته شده توسط تکنسین های دندانپزشکی در آزمایشگاه دندانپزشکی ساخته شده اند. طول عمر عرشه کامپوزیت می تواند از 5 تا 10 سال متغیر باشد یا نیاز به تعویض دوره ای داشته باشد.مراقبت بعد از روکش های پیچیده دندان

ونیرها پس از چسباندن به دندان نیازی به مراقبت خاصی ندارند. کافی است بهداشت دهان را رعایت کنید، یعنی به گاز گرفتن، مسواک زدن و شستشوی حفره دهان با مواد ضد عفونی کننده ادامه دهید. بهتر است از مصرف غذاهایی که دندان ها را لکه دار می کنند یا لکه ایجاد می کنند، مانند قهوه، چای یا میوه های پر رنگ خودداری کنید. کفپوش های کامپوزیت پس از چند سال به تدریج تیره می شوند و تنها راه روشن شدن این کفپوش ها تعویض آنهاست. ونیرهای کامپوزیت نیز می توانند درخشش خود را سریعتر از ونیرهای لمینت از دست بدهند، اما می توان آنها را در طی فرآیند تمیز کردن دوباره جلا داد.

 

سفید کردن یا روکش دندان: کدام یک برای شما مناسب است؟

رگ ها گران هستند، اما ماندگاری طولانی دارند. آنها همچنین می توانند چندین مشکل دندانی مانند لب های پر، فاصله بین دندان ها، دندان های ناهموار و تغییر رنگ را به طور همزمان اصلاح کنند. با این حال، تغییرات دائمی دائمی در معدن در طول استقرار آنها رخ می دهد.

سفید کردن حرفه ای دندان یک روش ساده، ایمن و موثر است. خطرات این درمان حداقل است و هزینه آن معقول است. در برخی موارد ممکن است کارساز نباشد و این بستگی به تغییر رنگ دندان دارد. این روش برای دندان های کج یا ترک خورده نیست. و ممکن است مجبور شوید این روش را هر چند سال یکبار انجام دهید.

با در نظر گرفتن عوامل مهم برای بیمار، سفید کردن دندان بهترین تصمیم برای زیبایی دندان است. برداشتن روکش دندان هیچ تفاوتی با سفید کردن دندان ندارد. بحث در مورد گزینه های خود با دندانپزشک به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که کدام روش برای شما بهترین است.تفاوت کابینت لمینت و کامپوزیت

تغییرات شدید ممکن است مناسب نباشد. اگر دندان های متعدد و کج دارید یا تغییرات ساییدگی متوسط ​​تا شدید یا مشکلات در موقعیت دندان (ترک) دارید، روکش های دندان فواید زیادی برای شما دارند.

پتانسیل تراشه و رنگ آمیزی در ونیرهای کامپوزیت زیاد است. اگرچه لایه های کامپوزیت قوی هستند، اما به اندازه لمینت ها قوی نیستند.

عرشه کامپوزیت پس از چند سال به تدریج تیره می شود، در مقایسه با عرشه لمینت که با گذشت زمان لکه یا تیره نمی شود.هزینه تخته سه لا کامپوزیت چقدر است؟

هزینه روکش به عوامل مختلفی از جمله وسعت و اندازه درمان بستگی دارد. ونیرهای کامپوزیت هزینه کمتری نسبت به لمینت دارند. ونیرهای کامپوزیت معمولاً تقریباً نصف قیمت ونیرهای لمینت هستند. صحبت با دندانپزشک خود در مورد هزینه این عمل، بهترین گزینه های موجود را به شما اطلاع می دهد.
 

لینک منبع: https://drsheidaclinic.com/dental-composite/
 


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 11433 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

پمپ کارواش

شنبه 16 ارديبهشت 1402
14:10
بام

 

آشنایی با قطعات پمپ کارواش

بدون شک پمپ کارواش صنعتی بسته به سایز تجهیزات دارای اجزا و مشخصات یکسانی است که با آن در مکان های مختلف عملیات نظافت را انجام می دهد. اگر بخواهیم نگاهی به این ویژگی ها بیندازیم باید به موارد زیر اشاره کنیم:

سرسیلندر

دریچه ها

بسته بندی O-ring است

مهر

شاتون

بلبرینگ

سرامیک

دسته میل لنگ

گیاهان آبیاری متوسط

Messinkiholkit

که در …..موارد استفاده برای پمپ های کارواش صنعتی

علاوه بر مصارف صنعتی، برای خشکشویی خانگی نیز استفاده می شود. به طور کلی از این دستگاه برای نظافت استفاده می شود:

ماشین را بشور

کف در راهروها

ماریناد

ابزار شستشو

نظافت تاسیسات صنعتی

نظافت سطوح و تجهیزات صنایعی مانند: صنایع پتروشیمی، روغن سرامیک، لوله سازی و ....
 

 

بهترین راه برای خرید پمپ واشر صنعتی

برندهای مختلفی برای خرید و فروش پمپ کارواش صنعتی در کشور فعالیت می کنند. برای خرید پمپ کارواش صنعتی باید مجموعه ای را انتخاب کنید که از نظر اصالت و کیفیت کار بسیار مناسب باشد. در واقع باید تمام اعتبار لازم را داشته باشند و کیفیت کار خوبی داشته باشند تا بتوانید با خیال راحت محصولات مورد نظر خود را از آنها خریداری کنید. برای اینکه متوجه شوید کدام شرکت با کیفیت ترین پمپ کارواش صنعتی را تولید می کند، باید بررسی کنید که این شرکت تحت چه مجوزی محصولات خود را تولید می کند. اگر این شرکت از اکثر استانداردهای بین المللی برای محصولات خود پیروی می کند، می توانید هنگام خرید محصولات خود به آنها مراجعه کنید.
 

 

مشاهده ادامه: https://abniro.com/car-wash-pump/پمپ-کارواش/  


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 3883 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

همه چیز درباره جراحی بینی

شنبه 16 ارديبهشت 1402
14:03
بام

 


از آنجایی که بینی در مرکز صورت قرار دارد و تنها عضو برجسته آن است، در سایز و زیبایی صورت تاثیر بسزایی خواهد داشت و با کوچکترین نقصی که سایر قسمت های صورت گرفتار می شود. به همین دلیل امروزه عمل جراحی بینی در تمامی اقشار جامعه از هر سن و جنس طرفداران زیادی دارد. همانطور که از عنوان مقاله ما مشخص است، همه چیز مربوط به جراحی بینی، می خواهیم در مورد این موضوع چیزی بگوییم.

به طور کلی جراحی بینی با دو هدف درمانی و زیبایی انجام می شود. در درمان جراحی نقایص عملکردی بینی؛ انحرافات، پولیپ ها و مشکلات تنفسی بیمار برطرف می شود و در جراحی بینی عیوب مربوط به ظاهر بینی از جمله قوز، بزرگی بیش از حد، انحنا، عدم تقارن سوراخ های بینی و مشکلاتی از این دست اصلاح می شود.همه چیز درباره رینوپلاستی و انتخاب بهترین جراح بینی

افرادی که به فکر انجام این جراحی هستند با توجه به شرایط خود باید توجه داشته باشند که عوامل زیادی وجود دارند که قدرت رسیدن به نتیجه مطلوب از عمل را خواهند داشت. پزشک و سطح مهارت او یکی از مهم ترین عواملی است که در رسیدن به نتیجه مطلوب تاثیر مستقیم دارد. واضح است که جراحی بینی اما در موارد خاص عملی نیست که سلامت فرد را تحت تاثیر قرار دهد و غیرمنتظره باشد، بنابراین تمامی داوطلبان جراحی بینی می توانند بدون اتلاف وقت این موضوع را مطالعه کرده و بهترین پزشک بینی را برای خود انتخاب کنند.


همه چیز درباره جراحی بینی و نوع بینی

نوع بینی یکی دیگر از مواردی است که بر نتیجه جراحی تأثیر می گذارد. در واقع بینی ها با توجه به ضخامت پوست به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم می شوند.

رینوپلاستی: جراحی بینی دارای پوست نازک و استخوان های سفت است. بینی های استخوانی را می توان در سبک های تخیلی، نیمه طبیعی و طبیعی استفاده کرد و کسانی که این نوع بینی دارند نتایج زیبایی از کار می گیرند.

بینی حیوانات: برخلاف بینی حیوانات، دارای پوست و غضروف بینی است که در برابر داروها مقاوم نیست. بنابراین برای انجام جراحی بینی ابتدا آن را برگردانده و با تقویت غضروف شکل بینی از بین می رود و از ترمیم آن جلوگیری می شود. بینی حیوانات را فقط می توان به صورت طبیعی پر کرد و به دلیل پوست ضخیم آن را به صورت نیمه پخته یا نیمه پخته درست نمی کنند.
 

 

همه چیز درباره جراحی بینی و روش های آن

عمومی، این نوع جراحی به دو صورت باز یا بسته قابل انجام است. انتخاب این روش ها بر عهده پزشک بوده و تاثیری در نتیجه نخواهد داشت. در این مقاله به تفاوت این دو روش می پردازیم.

روش باز: در این روش برش هایی در ناحیه بین دو سوراخ بینی به نام کلوملا ایجاد می شود و پس از جدا شدن پوست از استخوان، اصلاحات لازم توسط جراح انجام می شود. از آنجایی که در این روش جراح شناخت کاملی از ساختار بینی دارد، احتمال خطا کاهش می یابد و تمامی عیوب رایج و پیچیده بینی برطرف می شود. بیشتر اوقات، جراحان بینی جراحی باز را ترجیح می دهند.

روش بسته: در روش بسته هیچ برشی در تیغه بینی ایجاد نمی شود و تمام برش ها از داخل بینی ایجاد می شود. به همین دلیل، دسترسی به جراح محدودتر است. در واقع این روش بیشتر برای افرادی مناسب است که بینی آنها مشکل زیادی ندارد.

لطفا توجه داشته باشید که برای فلپ بینی، باز یا بسته شدن جراحی در نظر گرفته نمی شود و در این نواحی عقب نشینی وجود دارد.در مورد جراحی بینی باز

به این ترتیب در موارد بسیار سخت می توان فرم نوک بینی را تغییر داد.

پیوند غضروف در این تکنیک راحت تر و بهتر است.

توانایی انجام کارهای پیچیده و دشوار؛ از جمله این موارد می توان به جراحی بینی، جراحی بینی و غیره اشاره کرد.

مهارت پزشک در این روش بسیار بیشتر خواهد بود. زیرا دید او گسترده تر است.درباره جراحی بینی و هزینه آن

هزینه نهایی جراحی ارتوپدی تنها پس از مراجعه به پزشک و انجام معاینه قابل اطلاع است. زیرا ارزش معامله از فردی به فرد دیگر بسته به عوامل متعددی متفاوت است و پس از بررسی های لازم مشخص می شود. باید توجه داشت؛ شرکت بیمه فقط هزینه عمل پزشکی را پوشش می دهد. بنابراین، از آنجایی که این عمل در دسته جراحی زیبایی قرار می گیرد. بیمه هزینه آن را پرداخت نمی کند.همه چیز درباره جراحی بینی و عوارض آن

رینوپلاستی یک عمل بی خطر برای بهبود ظاهر بینی بدون خطر یا عوارض است که زیر نظر پزشک ماهر و واجد شرایط انجام می شود. به همین دلیل به افراد توصیه می شود که جراح بینی خود را با دقت انتخاب کنند. البته شایان ذکر است که رعایت توصیه ها و دستورات توصیه شده توسط پزشک بسیار مهم است; زیرا نقش مهمی در پیشگیری از عوارض و خطرات این فعالیت دارد. پس در این زمینه سهل انگاری نکنید.

 

بیشتر بخوانید: https://cliniczibayi.com/عمل-بینی/عمل-بینی-شیراز-بهترین-جراح-بینی-شیراز
 


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 8214 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

مهر و موم ترک زن کودک

پنجشنبه 14 ارديبهشت 1402
12:34
بام

 


هیچ پدر و مادری دوست ندارد دندان های فرزند دلبندشان پوسیده شود. اما گاهی با وجود تمام مراقبت ها، دندان ها از شکاف های باریک و عمیق شروع به پوسیدگی می کنند. این امر به ویژه در مورد دندان های آسیاب که پهن تر هستند اتفاق می افتد. والدین باید در بدو تولد فرزند خود در مورد دندانپزشکی اطفال مانند روکش دندان شیری، دندان درد نوزاد و درمان آن و ... اطلاعات کسب کنند که در کمترین زمان این پوسیدگی دندان گسترش یافته و مشکل ساز می شود. آیا روشی فعال برای این چالش می شناسید؟ آب بندی ترک یکی از موثرترین راه حل های پیشگیرانه است. در این مقاله با ما همراه باشید تا با این درمان بیشتر آشنا شوید.لوگو چیست؟

از شیار کاری در دندان ها چه می دانید؟ کمک به جویدن و هضم هر چه بیشتر غذا وظیفه ای است که به این خطوط کوچک روی دندان داده می شود. برخی از شیارهای دندانی عمیق تر هستند. بنابراین امکان ورود غذا به آن وجود دارد. که حتی با تمیز نگه داشتن دهان و دندان نمی توان آنها را به طور کامل شست، پس از گذشت زمان، این غذاها خراب شده و در دهان اسیدی می شوند. اسید موجود در دهان یکی از عواملی است که باعث پوسیدگی و آسیب دندان می شود. درمان برای کودکان یک روش است، برای محافظت از دندان در برابر پوسیدگی ایمن و قابل اعتماد است. فیشور سیلانت یک پلاستیک محافظ است که روی دندان های عقب قرار می گیرد. به این ترتیب از ورود غذا و باکتری به دندان های بالا جلوگیری می کند. فیشور سیلانت ماده ای به رنگ دندان است که شقاق های عمیق روی سطح دندان ها را می پوشاند و در نتیجه حفره را کوچکتر می کند.
 

 

مراحل آب بندی فیشور

ابتدا سطح دندان ها با برس مخصوص تمیز می شود تا میکروب ها و پلاک های دندانی از بین برود.

اگر پوسیدگی در سوراخ ها شروع شود، پوسیدگی ترمیم می شود.

سطح دندان با مواد مخصوص تقویت شده و از چسب مخصوص دندانپزشکی برای سفت شدن با اشعه مخصوص استفاده می شود.

فیشور سیلانت روی سطح دندان اعمال می شود و با نور آبی سفت می شود

در پایان، در صورت وجود هر گونه طول، مهر و موم شکاف اضافی کوتاه می شود.مهر و موم از چه موادی ساخته شده است؟

برای اینکه سیلانت ترک موثر باشد، باید در حین استفاده خشک نگه داشته شود. دو نوع مواد مورد استفاده دندانپزشکان وجود دارد:

سیمان گلاس آینومر (GIC)

خواص سیمان گلاس آینومر به شرح زیر است:

مواد پرکننده چسب همرنگ دندان (ساخته شده از پلاستیک)

قرار دادن آنها سریع و آسان است. نیازی نیست مراحل زیادی را طی کنید و سریعتر تنظیم کنید

اما به اندازه کافی قوی نیست و می تواند به سرعت فرو بریزد یا بشکند.

در برابر آب مقاوم تر است.

هنگامی که تجزیه می شود، باکتری ها وارد کف می شوند.

بهتر است به عنوان یک ترک موقت استفاده شود.

رزینویژگی های رزین:

سیلانت رزینی همرنگ دندان (آکریلیک) - همچنین در دندانپزشکی بزرگسالان استفاده می شود.

زمان بیشتری می برد و نصب آن سخت تر است.

تحقیقات نشان داده است که آنها قوی تر و بادوام تر هستند.

مقاومت کمتری در برابر آب دارند.

بهتر است از آنها به عنوان سیلانت دائمی دندان استفاده کنید


 

ترک خوردگی درزگیر و نکات کلیدی شناخته شده است

معمولا این درزگیرها برای مدت طولانی شیارها را می پوشانند. اما بهتر است هر 6 ماه یکبار دندان های کودک خود را چک کنید تا مشکلاتی وجود داشته باشد که با دندان قروچه، جویدن غذاهای خیلی سفت، هسته میوه ها، غذاهای چسبنده و غیره قابل اصلاح است.

این درمان به ویژه برای اولین مولرهای دائمی (دندان 6) بلافاصله پس از رویش آنها نیز مورد استفاده قرار گرفت. اما در عین حال برای تمام دندان های عقبی که دارای شیارهای عمیق، غیرقابل دسترس و علاوه بر آن مستعد پوسیدگی هستند، توصیه می شود. علت رشد این دندان ها در سن 6 سالگی است. یعنی سنی که متاسفانه هنوز اکثر کودکان و والدینشان مراقبت های بهداشتی و تغذیه ای لازم را برای پیشگیری از پوسیدگی رعایت نمی کنند.

دلیل دیگر: رویش دندان ششم شامل از دست دادن دندان شیری نمی شود، بنابراین متاسفانه بسیاری از والدین از این رویش دندان دائمی در دهان کودک خود بی اطلاع هستند و به اشتباه فکر می کنند که این دندان نیز یکی از دندان های شیری است. دندان هایی که در نهایت می ریزند

 

معایب ترک درزگیرها

از معایب فیشر دندان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

در بیشتر موارد سیلانت کنده می شود یا تمام می شود زیرا در حین استفاده از سیلانت باید دندان ها خشک و عاری از بزاق باشند و این امر به دلیل بزاق زیاد برای کودکان دشوار است.50 درصد درزگیرها 5 سال عمر می کنند.

اگر سیلانت به درستی روی دندان را نپوشاند یا قسمتی از آن لق شود، ممکن است دندان دچار پوسیدگی شود و قسمت زیادی باید پر شود. به طور کلی پوشش حفره روی دندان ها باید توسط دندانپزشک کودک بررسی شود. اگر هر 6 ماه یکبار بیفتد باید تعویض شود.

برای انجام موفقیت آمیز فیشور سیلانت، دندان باید کاملاً عاری از بزاق باشد، با توجه به اینکه این کودکان دندان های کوچک و بزاق زیادی دارند، این کار مشکل است.

اگر پرکردگی برداشته شود، دندان به حالت اولیه خود باز می گردد و می توان آن را جایگزین کرد.تفاوت بین پرکردن دندان و پرکردن دندان

زمانی که آسیب به حدی برسد که دندان پوسیده شود، لازم است که قسمت های آسیب دیده دندان را تراشیده و از بین ببرید. در نهایت قسمت های باقی مانده دندان باید ترمیم و با مواد مناسب پر شود. اگر می خواهید در مورد پرکردن دندان بیشتر بدانید، لینک آبی را دنبال کنید.

در صورت برش سیلانت، دندان دست نخورده باقی می ماند. هیچ قسمتی از دندان برداشته یا خراشیده نمی شود. در عوض، حفره های عمیق در دندان ها بسته شده و با مواد خاصی مهر و موم می شوند.
 

 

 

مشاهده منبع : https://realtimedentist.com/1399/02/دندانپزشک-خوب-در-شیراز-لیست-بهترین-دند/


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 6378 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

آموزش سهام عدالت از 0 تا 100: تکلیف متوفیان

سه شنبه 12 ارديبهشت 1402
12:35
بام

سهام عدالت چیست؟ سهام عدالت یک نوع یارانه برای افراد کم برخوردار و کم درآمد جامعه است که شامل گروه‌های خاصی از مردم می‌شود. این نوع یارانه اولین بار در سال 1384 تحت عنوان آیین نامه اجرایی برای افزایش ثروت خانوارهای ایرانی از طریق افزایش دادن سهم بخش تعاون با ارائه سهام عدالت در هیئت وزیران تصویب و در سال 1385 اجرایی شد. تاکنون بیش از 49 میلیون نفر دارای سهام عدالت شناسایی شده‌اند. در این مقاله با ما باشید تا بیشتر راجع به سهم‌های عدالت، چیستی، نحوه فروش و آخرین اخبار آن صحبت کنیم.

 

سهام عدالت چیست؟

سهام عدالت یک نوع یارانه برای ایرانیان درنظر گرفته می‌شود که در دوره زمانی دولت نهم (در زمان ریاست جمهوری احمدی نژاد) به واجدین شرایط آن از طریق شرکت‌های تعاونی عدالت استانی ارائه شد. این طرح در سال 1385 شروع شد و افرادی که از درآمد و وضعیت پایین‌تری برخوردار بودند، با لحاظ شرایطی می‌توانستند به خرید سهام عدالت اقدام کنند. جامعه هدفی که برای این سهام در نظر گرفته شده بود، شامل افرادی کم درآمد بودند از جمله:

 

افراد تحت پوشش بهزیستی

افراد تحت پوشش کمیته امداد

رزمندگان فاقد شغل و بیکار

کسانی که در دسته اول کم برخوردار از رفاه اجتماعی هستند

در این طرح، سهام شرکت‌های دولتی معین به گروه‌های هدف تحت نام برگه‌های سهم‌های عدالت  فروخته می‌شود که در آن زمان، هربرگه ارزشی در حدود 500 هزار تومان داشته است. مرحله اول در سال 1385 در 4 استان اجرایی شد.

 

 

اهداف سهام عدالت

اهداف سهام عدالت شامل موارد زیر درنظر گرفته شده بود:

 

اهش حمایت‌های مالی به صورت مستقیم برای دولت

توزیع عادلانه و یکسان ثروت و درآمد شرکت

استفاده از روش‌های مناسب و صحیح برای واگذاری سهام شرکت‌ها

مستقل کردن خانوارهای نیازمند

تندتر کردن روند خصوصی سازی برای شرکت‌های دولتی که از طریق واگذاری سهام رخ می‌دهد

گسترش سهم بخش تعاون در کشور

این برگه یک نوع اوراق بهادار تلقی می‌شود که می‌تواند از فردی به فرد دیگر خرید و فروش شود. پشتیبانی آن از سوی دولت و توسط شرکت‌ها و کارخانه‌های دولتی انجام می‌گردد و در آن 60 شرکت فرابورس دولتی برای ارائه سود فعال هستند. اولین دوره‌ پرداخت سود آن پس از شروع مرحله اول در سال 1385، در سال 1387-1388 رخ داد. همچنین در سال 1399 با توجه به دستور رهبری و رئیس جمهور، امکان خرید و فروش آن در بورس هم ارائه شد که رشد بورس را در پی داشت و  در ادامه به آن می‌پردازیم.

 

در نهایت پروسه سهم‌های عدالت  از سال 1385 تا سال 1394 طی چند مرحله انجام شد و در آن نیمی از جمعیت ایران به این سهام عدالت دست یافتند. فروش سهام عدالت اکنون با گذر زمان و ارزشمندی آن از 2 طریق انجام می‌شود که سهامداران می‌توانند با مراجعه به سامانه سامانه سهام عدالت در این لینک و وارد کردن اطلاعات خود، روش نگهداری آن را که  شامل:

 

 

سهامداری توسط افراد (غیرمستقیم) یا

سهامداری توسط سهامدار (مستقیم) با ثبت نام در سامانه سجام است و انتخاب کارگزاری است یا از طریق بانک

تعیین کنند. در ادامه با ما باشید تا بیشتر راجع به آن صحبت کنیم.

سهام عدالت آگاه

از جمله روش‌های که می‌توان اقدام به فروش سهام عدالت کرد، آن است که افراد از طریق سامانه‌های خرید و فروش سهم‌های عدالت  از طریق کارگزاری‌هایی که در کشور وجود دارد، اقدام به این کار نمایند.

 

کارگزاری آگاه یکی از این شرکت‌ها است که با هدف ارائه خدمات در حوزه خرید و فروش و فعالیت‌های بورسی تحت مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار است که در سال 1384 تاسیس شد و در زمینه‌های مختلفی از جمله معاملات اوراق بهادار، آتی سکه، بورس کالا، معاملات آنلاین وراق بهادار، بورس انرژی، آموزش، تامین سرمایه و صندوق‌های سرمایه‌گذاری فعالیت می‌کند. از جمله افتخارات این کارگزاری می‌توان به شناخته شدن آن در میان 3 کارگزاری برتر در سال‌های اخیر اشاره نمود.

 

با گذشت بیش از 15 سال از زمان ارائه سهام عدالت، اکنون افراد بسیاری اقدام به فروش آن می‌کنند. کسانی که می‌خواهند برای فروش آن اقدام کنند، بایستی از طریق کارگزاری و نیز ثبت سفارش در سایت کارگزاری، فروش سهم‌های عدالت  خود را انجام دهند. تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا بیشتر راجع به این سهام و نحوه فروش و آخرین اطلاعیه‌های سازمان بورس مرتبط با آن صحبت کنیم.

 

با توجه به خرید و فروش این سهام، سامانه‌ای از طریق این کارگزاری برای ورود به سامانه عدالت کارگزاری آگاه طراحی شده است که در این لینک می‌توانید به آن ورود کنید. سپس شما می‌توانید:

 

از طریق وارد کردن کد ملی و نیز شماره تماس خود، در این کارگزاری ثبت نام کنید (در صورتیکه در سامانه سهام عدالت آگاه ثبت نام نکرده‌اید).

همچنین شما امکان تغییر کارگزار ناظر برای انتقال دارایی سهم‌های عدالت خود به کارگزاری آگاه را دارید.

با عضویت در این سامانه می‌توانید با ورود نام کاربری و رمز عبور به آن وارد شوید.

با ثبت نام و احراز هویت از طریق کد شماره تلفن می‌توانید نام کاربری و رمز عبور برای ورود به این سامانه را دریافت کرده و امکان مشاهده سبد سهم‌های عدالت  و نیز موجودی سهام را مشاهده کنید. برای فروش از این سامانه کافیست روی گزینه “درخواست فروش” کلیک کنید. سپس نحوه واریز وجه از طریق فروش را مشخص کرده و ثبت درخواست نهایی فروش را اعمال کنید.

 

 

سهام عدالت مفید

راه دیگری که می‌توانید برای آزادسازی سهام عدالت (پس گرفتن مالکیت بر سهام عدالت و فروش سهام) اقدام کنید، انتخاب کارگزاری مفید است.

 

از آنجایی که بازارهای سرمایه همواره بخشی از اقتصاد کشورهای مختلف است و راه‌های مختلفی برای حضور مردم در آن وجود دارد، از جمله بازارهای بورس، بانک، مسکن، خودرو و …، بایستی یک کانال ورودی برای عموم افراد در نظر گرفته شود که برای بازارهای مالی، این کانال، کارگزاری‌ها هستند. علاوه بر کارگزاری آگاه، کارگزاری مفید نیز به عنوان مشهورترین کارگزاری معتبر در ایران وجود دارد که فعالیت خود را از سال 1373 شروع نمود. جالب است بدانید که اولین سامانه خرید و فروش آنلاین توسط این کارگزاری در سال 1386 ارائه شد. این کارگزاری در زمینه‌های مختلفی اعم از اوراق بهادار، تجزیه و تحلیل اطلاعات مالی، معاملات آتی سکه، سرمایه گذاری و مدیریت دارایی، معاملات بورس انرژی، تجزیه و تحلیل اطلاعات مالی، مشاوره و سرمایه‌گذاری، معاملات بورس و کالا و … فعالیت می‌کند.

 

 

اگر شما نحوه فروش سهم‌های عدالت  خود را به صورت مستقیم گذاشته باشید، می‌توانید آن را از طریق کارگزاری مفید هم بفروشید. نحوه فروش سهام عدالت به صورت مفصل در ادامه بیان می‌شود. برای اینکار:جوان ایرانی (irjavan.com)

 

از طریق لینک به سامانه سهام عدالت کارگزاری مفید مراجعه کنید.

حال ابتدا در اولین مراجعه باید یک ثبت نام داشته باشید. گزینه “ثبت نام در اولین مورد” را انتخاب کنید.

شماره کدملی و شماره تماس خود را وارد کنید.

حال کد تاییدی برای شما می‌آید که بایستی آن را برای احراز هویت وارد کنید. شرایط کارگزاری را پذیرید.

حال با اطلاعات ثبت نامی که برای شما ارسال می‌شود، به اکانت خود در کارگزاری سهام عدالت مفید وارد شوید. گزینه “ورود به سامانه” را این بار بزنید.

حال شما می‌توانید سهم‌های عدالت خود در شرکت‌های مختلف و میزان ارزش آنها را مشاهده کنید.

برای فروش هریک از سهام، می‌توانید با کلیک روی گزینه “فروش” مقابل هر سهم، اقدام به فروش سهم‌های عدالت خود نمایید.

 
 
سهام عدالت متوفیان
فرض کنید افرادی که در سال 1385 سهام عدالت را دریافت کرده بودند، در اثر حوادثی از دنیا رفته باشند. تکلیف سهام عدالت این افراد چیست. با توجه به آخرین آمارها، در حدود 3 میلیون نفر هستند که در این شرایط قرار دارند.
 
با توجه به این مشکل، از تیرماه سال 1400 به این سو، سامانه‌ای راه‌اندازی شده است که ورثه‌ قانونی اشخاص دارای سهم‌های عدالت  فوت شده می‌توانند با داشتن مدارکی از جمله کارت ملی، اصل گواهی حصر وراثت به دفاتر منتخب پیشخوان مراجعه کنند. برای دریافت اطلاعات این دفاتر می‌توانید به سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir مراجعه کنید. پس از راستی آزمایی‌ها و نیز ارائه مدارک، شما می‌توانید اصل و سود سهام عدالت را دریافت نمایید.
 
تاکنون (دی ماه 1400) در حدود 20 هزار نفر از این دسته از افراد تعیین تکلیف شده است و بیش از 48 هزار ورثه به دفاتر پیشخوان مراجعه نموده‌اند. توجه کنید کسانی (ورثه‌هایی) که از قبل سهم‌های عدالت  داشته‌اند، سهام عدالت فرد متوفی به سهام آنها اضافه می‌شود و کسانی که نداشته‌اند، به عنوان سهامداران جدید ثبت شده و انتقال می‌گردد. تاکنون بیش از 8 هزار نفر سهامدار جدید و نیز 40 هزار نفر به سبد سهام آنها اضافه شده است.
 
همچنین در رابطه با دریافت هزینه این سهام نیز کلیه وراث می‌توانند با ثبت شماره شبا بانک خود، پس از راستی آزمایی بانک عامل اقدام به دریافت آن نمایند. کلیه وراث می‌توانند با مراجعه به سامانه سهم‌های عدالت  از وضعیت صورتحساب سهام‌های خود مطلع شوند.
 
 
سهام عدالت مشمولان
در رابطه با سهام عدالت مشمولان باید به موضوع سهام عدالت جاماندگان اشاره نمود. طبق آخرین اظهار نظرها راجع به این موضوع از زبان حسین قربانزاده، رئیس سازمان خصوصی سازی، لازم است تا صحت تخصیص سهام عدالت بررسی شود. همانطور که گفتیم، سهام عدالت به دهک‌های خاصی تعلق می‌گیرد. این مقام مسئول بیان می‌کند که بایستی ابتدا بررسی شود که همه دهک‌هایی که ملزم است تا این سهام را دریافت کنند، بررسی شده و تعیین تکلیف شود.
 
مهدی طغیانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در این رابطه می‌گوید که در حدود 20 میلیون نفر مشمول و جامانده از سهم‌های عدالت  وجود دارد. در این میان افرادی تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند که در زمان ارائه سهام عدالت آن را دریافت نکرده‌اند. این افراد با این مشخصات حدود 2 میلیون نفر برآورد شده است. 18 میلیون دیگر شامل دهک اول جامعه (طبق اصل 44 قانون سیاست‌های کلی) هستند. دهک اول جامعه کم درآمدترین خانوار در جامعه و دهک دهم پردرآمدترین خانوارها هستند. درآمد دهک اول ماهانه در حدود 1.6 میلیون تومان است.
 
 
اما چندی قبل نیز خبری مبنی بر موافقت رئیس جمهور برای اعطای سهم‌های عدالت  در فاز اول در آینده برای 10 میلیون نفر ارائه شده است. برای ثبت نام این افراد بایستی یک سامانه جدید طراحی شود.
 
 
سایت سهام عدالت
سایت سهام عدالت، یک سایت اینترنتی و آنلاین است که به نشانی  samanese.irدر اینترنت ثبت شده است و کاربرانی که در سهم‌های عدالت  ثبت نام کرده‌اند، می‌توانند از طریق آن سامانه، اقدام به مشاهده سهام عدالت و اطلاعات صورت وضعیت دارایی، تعیین نحوه فروش و آزادسازی سهام خود نمایند.
 
در این سامانه، افراد ملزم به ارائه یک شماره تلفن و ثبت شماره شبا برای سهم‌های عدالت  هستند که در هنگام خرید و فروش سهم‌های عدالت  موردنیاز می‌باشد.
 
 
ورود به سامانه سهام عدالت
برای ورود به سامانه سهام عدالت می‌توانید از راه حل زیر استفاده کنید:
 
ابتدا به آدرس با نشانی ir مراجعه کنید.
بر روی گزینه “ورود به سامانه” کلیک کنید.
در قسمت بعدی، مقررات و نکات مهمی وجود دارد که حتما بایستی آنها را یکبار خوانده و آن را رعایت کنید.
گزینه “مطالب فوق را مطالعه نموده و می‌پذیرم” را کلیک کرده و گزینه “ادامه” بزنید.
حال بایستی کد ملی خود را با صفرهای اول آن بدون درج خط تیره وارد کنید.
حال کد امنیتی را وارد کرده و روی گزینه ادامه کلیک کنید.
حال بایستی نام و نام خانوادگی خود را انتخاب کنید.
حال بایستی نام پدر خود را انتخاب کنید.
سال تولد خود را انتخاب کنید.
حال بایستی شماره شناسنامه خود را در بین شماره شناسنامه‌های موجود انتخاب کرده و گزینه ادامه را بزنید. برای افرادی که شماره شناسنامه با کدملی یکسان است، شماره شناسنامه به صورت خط تیره نشان داده شده است که بایستی آن گزینه خط تیره را انتخاب نمایید.
حال خلاصه‌ای از اطلاعاتی که وارد کرده‌اید را نمایش می‌دهند. در این حالت اطلاعات را یکبار چک کنید و اگر درست باشد، روی گزینه تایید کلیک کنید. اگر اطلاعات نادرست باشد، می‌توانید با کلیک روی گزینه اصلاح، آن را تصحیح کنید.
حال می‌توانید به پورتال یا اکانت خود وارد شوید. در صفحه پیش رو، چهار گزینه مشاهده می‌کنید که بایستی آنها را ثبت یا مشاهده کنید. این گزینه‌ها شامل شماره تلفن همراه، شماره شبای بانکی شما، روش سهام‌داری و امکان مشاهده صورت وضعیت دارایی و سود سهام شما است.
 
استعلام سهام عدالت
یکی از جدیدترین امکاناتی که در قسمت تارنمای سامانه سهم‌های عدالت  وجود دارد، مشاهده زمان و مبلغ واریز سود سهم‌های عدالت  است. همچنین شما می‌توانید با کلیک روی گزینه صورت وضعیت دارایی سهام، از وضعیت سهام عدالت خود مطلع شوید. در این قسمت تمامی اطلاعات از جمله:
 
ارزش اولیه سهام
مقدار سود دریافتی
وضعیت واریزهای سود سهام در بانک به شماره حساب شبا
تاریخ دریافت سودهای سهام
و … قابل مشاهده می‌باشد.
شما برای مشاهده اطلاعات سهام خود، به اطلاعات برگه سهم‌های عدالت  نیازی ندارید. همچنین توجه کنید که افرادی که در این سامانه در هنگام ورود با ارور مواجه می‌شوند، یعنی اطلاعاتی از آنها وجود نداشته و به همین دلیل یعنی سهام عدالت ندارند.
 
نحوه فروش سهام عدالت
از سال 1399 (9 اردیبهشت ماه) برای کسانی که سهام عدالت داشتند، خبری مبنی بر آزاد شدن خرید و فروش سهام منتشر شد که آنها را مجاز به فروش 30 درصد از سهام خود می‌نمود. با اجرایی شدن مرحله دوم در تیر 99، اکنون سهام عدالت به میزان 60 درصد آزاد شده است (مجاز به فروش از سوی تمام سهامداران این سهم شده است). هرچند که قرار بود تا بهمن سال 1399 تمام آن آزاد شود اما اکنون سهامداران منتظر آزاد شدن 40 درصد باقی سهم هستند. بنابراین افراد می‌توانند تا 60 درصد از سهم‌های عدالت  خود را آزاد کنند.
 
 
مرحله اول
از آنجایی که بسیاری از افراد برای فروش می‌خواستند و می‌خواهند اقدام کنند، لازم است ابتدا یک رویه برای آن درنظر گرفته می‌شد که این رویه فروش سهام عدالت به قرار زیر است:
 
مراجعه به سامانه سهام عدالت،
ثبت شماره شبا برای واریز سود سهام،
ثبت شماره تلفن،
تعیین نحوه فروش سهام به صورت مستقیم یا غیرمستقیم،
مرحله دوم – فروش در روش مستقیم
توجه: در حال حاضر تنها کسانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند، امکان فروش سهم‌های عدالت  خود را دارند و افراد با روش مستقیم این امکان را ندارند. در روش مستقیم افراد نمی‌توانند (اکنون) سهم‌های عدالت  خود را به پورتفوی کارگزاری انتقال دهند بنابراین امکان فروش فعلا وجود ندراد.
 
 
مرحله دوم – فروش در روش غیرمستقیم از طریق کارگزاری
روش غیرمستقیم، برای کسانی است که سهامدار شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی شده‌اند و برای این افراد:
 
ابتدا افراد به سامانه سجام به نشانی SEJAM.IR مراجعه نموده و ثبت نام کنند.
پس از دریافت کد بورسی، می‌توانند یکی از کارگزاری‌ها را انتخاب کرده، به سایت سهام عدالت آنها (سایت سهام عدالت مجزا از سایت بورسی است) مراجعه کرده و
ثبت نام کرده و در پنل کاربری خود، وضعیت سهم‌های عدالت را مشاهده نمایند،
حال بایستی گزینه “تغییر کارگزار ناظر” را انتخاب کرده و سهام خود را از نماد استانی انتخاب کرده و حداکثر به مدت 48 ساعت صبر کنند تا به پرتفوی آنها اضافه شود،
حال به پنل کارگزاری خود مراجعه کرده و نماد خود را با انتخاب گزینه “فروش” به فروش برسانند.
توجه کنید که با توجه به شرایط کنونی، فعلا تصمینی برای فروش این سهام وجود ندارد و در برخی موارد، سهام عدالت قفل صف فروش شده‌اند.
 
در صورتیکه سهام عدالت از طریق کارگزاری به فروش برسد، وجه حاصل از آن از طریق کارگزاری به یک حساب که در سامانه سهم‌های عدالت  ثبت کرده‌اید، واریز می‌شود. در صورت وجود مشکلاتی که در این خصوص رخ می‌دهد، بایستی با کارگزاری خود صحبت کنید.
 
با توجه به آخرین اطلاعیه‌ها، فروش سهم‌های عدالت  به صورت مستقیم از طریق سازمان بورس متوقف شده است و در زمان آتی از سوی این سازمان، فروش مجدد آن اطلاع‌رسانی می‌شود. توجه داشته باشید که سهم‌های عدالت  را نمی‌توانید به پرتفوی خود در کارگزاری بورس وارد کنید. یعنی در حالت کلی سهم‌های عدالت  با سبد سهام بورسی شما متفاوت و مجزا است و قابل انتقال نیست.
 
 
جالب است بدانید که تاکنون 19 میلیون نفر روش مدیریتی مستقیم و 30 میلیون نفر روش مدیریت غیر مستقیم را برای فروش سهام خود برگزیده‌اند.
 
مرحله دوم – فروش در روش غیرمستقیم از طریق بانک
در این حالت بایستی کسی که صاحب این سهام است، به بانکی که قبلا سود سهام خود را دریافت می‌کرده است، مراجعه نموده و فرم فروش سهم‌های عدالت خود را تکمیل نماید. این کار را می‌تواند به صورت حضوری و یا از طریق سایت بانک انجام دهد. حال کار فروش سهام برعهده بانک است و می‌تواند آن را به صورت بلوکی در بازار بورس بفروش بگذارد. در نهایت سود حاصل از فروش را به حساب سهام دار واریز می‌کند. توجه داشته باشید که نحوه فروش پرتفوی سهام شما در این روش از طریق تصمیم بانک‌ها خواهد بود.
 
 
 
وام سهام عدالت
افرادی که دارای شرایط زیر هستند، می‌توانند از تسهیلات و وام سهم‌های عدالت بهره‌مند شوند:
 
اشخاص حقیقی که دارنده سهام باشند،
هیچ مقداری از سهم خود را نفروخته باشند،
حداقل یکی از یارانه‌ها از جمله یارانه معیشتی یا یارانه نقدی دریافت می‌کنند.
این افراد می‌توانند تا حداکثر 7 یا 6.5 میلیون تومان کارت رفاهی را دریافت نمایند. این افراد بایستی در سامانه سجام ثبت نام نموده و در بانک نیز ثبت نام کنند. افرادی که متقاضی این وام هستند، در دو بانک ملی و تجارت حساب باز کرده و از طریق اپلیکیشن‌های آنها اقدام به ثبت نام نمایند.
 
در صورتی که متقاضیان می‌خواهند کارت اعتباری سهام عدالت را دریافت کنند، بایستی قبل از ورود به سامانه، اقدام به تغییر کارگزاری ناظر نموده و پرتفوی سهام عدالت را برای خود فعال نمایند. در مورد بازپرداخت وام این سهام، دو قانون وجود دارد:
 
اگر افراد بتوانند آن را طی یک ماه برگردانند، این وام به صورت قرض الحسنه در نظر گرفته می‌شود.
در صورتی که از یک ماه بگذرد، این وام به اعتبار 3 ساله تبدیل شده و نرخ سود 18 درصد به آن تعلق می‌گیرد.
همچنین قانون دیگری نیز برای کسانی که نتوانند این مبلغ را پرداخت نمایند، وجود دارد که بیان می‌کند افرادی که نتوانند تعهدات مالی خود را به پرداخت این وام انجام دهند، مبلغ وام آنها توسط بانک به فروش می‌رسد. پرداخت وام این سهام از 8 دی ماه پرداخت می‌گردد.
 
 
سود سهام عدالت
سود سهام عدالت در سال‌های 1395 – 1397 در یک مرحله واریز شد. برای سود سال 1398 طی دو مرحله در 28 اسفند ماه سال 1398 و نیز 14 تیرماه واریز شد. سود این سال در مرحله اول برای افراد با سهام عدالت 492 هزار تومان، 91 هزار تومان و در مرحله دوم برای افراد با سهام یک میلیونی، 144 هزار تومان واریز شد.
 
با توجه به آخرین اخبارها، برای وصول سود عملکرد در سال 1399 برای سهام عدالت، هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده و قرار است کارگروه ویژه‌ای برای آن درنظر گرفته شود. این کارگروه وظیفه وصول آن را برعهده دارد تا در فرصت مناسب سود سهام عدالت به حساب آنها واریز شود.در سال گذشته تقسیم سود به جز شرکت مخابرات، برای بقیه شرکت‌ها بین سهامداران پرداخت شد. در برای امسال نیز از قول حیدری، سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، قرار بر این است تا سود شرکت‌ها جمع آوری و به صورت متمرکز از طریق سامانه سجام یا سامانه خصوصی‌سازی یا سامانه شرکت سپرده‌گذاری توزیع گردد. در این راستا همچنین 2 بانک نیز برای اعطای سود بدون دریافت کارمزد و هزینه اعلام آمادگی کرده‌اند.
 
همچنین بنا به گفته مدیر عامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار، از ابتدای سال تا دی ماه، سود سهام 236 شرکت در حساب‌های 38 میلیون و 498 هزار سهامدار واریز شده است (از طریق سامانه سجام).
 
 
ارزش سهام عدالت با توجه به تورم و نرخ دلار از سال 1385 – 1400
طبق آخرین آمارها که مربوط به 2 روز گذشته یعنی 19 دی می‌شود، ارزش سهام برای
 
سبد‌های 532 هزار تومانی در حدود 12 میلیون و 97 هزار تومان،
سبد‌های 1 میلیون تومانی، در حدود 22 و 789 هزار تومان،
سبدهای 492 هزار تومانی، در حدود 11 میلیون و 219 هزار تومان
می‌باشد. اگر بخواهیم یک مقایسه از ارزش سهام عدالت با توجه به نرخ ارزش دلار و نرخ تورم داشته باشیم تا بتوانیم نسبت به سوددهی و ارزش آن تصمیم بگیریم باید گفت:
 
قیمت دلار در آذرماه سال 1385 در حدود 926 تومان بوده است. اکنون قیمت دلار به 27 هزار تومان رسیده است. دلار از سال 1385 تا سال 1400 در حدود 29.15 برابر معادل 2915 درصد افزایش یافته است.
با توجه به نرخ تورم (با توجه به محاسبات بانک مرکزی که در سال 1400 عدد 364 درنظر گرفته شده است) با توجه به فرمول نسبت آن، اگر بخواهیم ارزش واقعی برای یک مبلغ 500 هزار تومانی از سال 1385 را در سال 1400 با توجه به میزان تورم آن محاسبه کنیم، این مبلغ بایستی اکنون 10 میلیون ارزش داشته باشد.
بنابراین اگر شما در سال 1385 به مبلغ 500 هزار تومان دلار می‌خریدید یعنی 539.9 دلار اکنون در حدود 14.577 میلیون تومان ارزش دارایی داشتید.  پس در مورد ارزش سهم‌های عدالت  می‌توان گفت از نظر میزان تورمی که بانک مرکزی اعلام کرده، سرمایه‌ شما ارزش خود را حفظ کرده است.
 

آموزش سهام عدالت از 0 تا 100: تکلیف متوفیان

 

موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 144 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

ما بهترین دیزل ژنراتورها را معرفی می کنیم

پنجشنبه 7 ارديبهشت 1402
21:49
بام

 


دیزل ژنراتور دستگاهی است که انرژی شیمیایی سوخت دیزل را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. دیزل ژنراتورها معمولاً به عنوان منبع تغذیه پشتیبان در مکان هایی که برق شبکه غیرقابل اعتماد یا در دسترس نیست استفاده می شود.

دیزل ژنراتورها همچنین برای بهبود کیفیت توان در ردیابی بار و برنامه های متصل به شبکه استفاده می شوند. در ادامه این مقاله به شرح دیزل ژنراتور و معرفی دیزل ژنراتور ولوو و بودوین می پردازیم.


آشنایی با دیزل ژنراتورها

دیزل ژنراتورها منبع مهمی از انرژی پشتیبان و اضطراری برای بسیاری از صنایع و بخش ها مانند بیمارستان ها، مراکز داده، مخابرات، ساخت و ساز، معدن، کشاورزی، ارتش و امداد رسانی در بلایای طبیعی هستند. آنها همچنین می توانند برای کاربردهای خارج از شبکه در مناطق دورافتاده که برق شبکه در دسترس یا امکان پذیر نیست استفاده شوند.

با این حال، دیزل ژنراتورها دارای معایبی نیز هستند که باید قبل از انتخاب آنها به عنوان راه حل قدرت مورد توجه قرار گیرند. بنابراین، مقایسه انواع ژنراتورها بر اساس عملکرد، هزینه، اثرات زیست محیطی و مناسب بودن برای کاربرد مورد نظر توصیه می شود.مشخصات دیزل ژنراتور

دیزل ژنراتورها از دو بخش اصلی تشکیل شده اند: موتور دیزل و دینام. یک موتور دیزل سوخت دیزل را برای تولید انرژی مکانیکی می سوزاند، که دینام را برای تولید برق به حرکت در می آورد. یک دینام معمولاً یک ژنراتور سنکرون AC است که خروجی جریان متناوب تک فاز یا سه فاز (AC) را تولید می کند.

بسته به طراحی و کاربرد، دیزل ژنراتورها می توانند از نظر اندازه، قدرت، مصرف سوخت، سطح صدا و آلایندگی متفاوت باشند. آنها را می توان بر اساس سرعت به چهار نوع تقسیم کرد: دور کم (600-300 دور در دقیقه)، سرعت متوسط ​​(600-1200 دور در دقیقه)، سرعت بالا (1200-1800 دور در دقیقه) و سرعت بسیار بالا (1800 دور در دقیقه). دور در دقیقه). ژنراتورهای دیزلی با سرعت پایین و متوسط ​​عموماً برای تولید برق پیوسته در مقیاس بزرگ استفاده می شوند، در حالی که ژنراتورهای پرسرعت و بسیار سریع برای تولید برق متناوب در مقیاس کوچک مناسب تر هستند.مزایا و معایب دیزل ژنراتورها

دیزل ژنراتورها در مقایسه با انواع دیگر ژنراتورها دارای مزایا و معایبی هستند. مزایای اصلی دیزل ژنراتورها عبارتند از:

تعمیر و نگهداری کم: دیزل ژنراتورها قدرتمند و بادوام هستند و نسبت به سایر ژنراتورهای هم اندازه نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری دارند.

بهره وری سوخت: سوخت دیزل چگالی انرژی بالاتری نسبت به بنزین یا گاز طبیعی دارد، به این معنی که دیزل ژنراتورها می توانند انرژی بیشتری در هر واحد سوخت تولید کنند.

عمر طولانی: دیزل ژنراتورها می توانند برای مدت طولانی بدون ساییدگی و پارگی عمده کار کنند، البته تا زمانی که به خوبی نگهداری و سرویس شوند.

دسترسی آسان: سوخت دیزل در بسیاری از نقاط جهان به راحتی در دسترس و ارزان است.

ایمنی: سوخت دیزل نسبت به بنزین یا گاز طبیعی کمتر قابل اشتعال و انفجار است و خطر آتش سوزی و انفجار را کاهش می دهد.معایب اصلی دیزل ژنراتورها عبارتند از:

صدای بیش از حد: موتورهای دیزلی بلندتر از موتورهای گازسوز هستند که می تواند باعث ایجاد صدا و مزاحمت ساکنان اطراف و حیات وحش شود.

آلاینده ها: موتورهای دیزلی آلاینده های مضر بیشتری نسبت به موتورهای گازی تولید می کنند، مانند اکسیدهای نیتروژن (NOx)، اکسیدهای گوگرد (SOx)، ذرات معلق (PM)، مونوکسید کربن (CO) و هیدروکربن ها (HC). این گازهای گلخانه ای از ژنراتورهای دیزل می تواند به آلودگی هوا، تغییرات آب و هوا، باران اسیدی، مه دود و مشکلات سلامتی کمک کند.

ذخیره سازی سوخت: سوخت دیزل نیاز به نگهداری و جابجایی مناسب دارد تا از آلودگی، تخریب، نشت و سرقت جلوگیری شود. سوخت دیزل همچنین می تواند تحت تأثیر هوای سرد قرار گیرد که می تواند باعث ژل شدن یا رشد آن شود و سیستم سوخت را مسدود کند.

هزینه اولیه: ژنراتورهای دیزلی معمولاً گرانتر از ژنراتورهای گازی با اندازه و توان خروجی مشابه هستند.

 

دیزل ژنراتور ولوو

دیزل ژنراتور ولوو یکی از محصولات باکیفیت و محبوب ولوو پنتا است که در زمینه ساخت موتورهای دیزلی صنعتی و دریایی فعالیت می کند. دیزل ژنراتور ولوو با استفاده از موتورهای دیزلی ولوو و دینام های قابل اعتماد مانند استمفورد، مارلی، لروی سامر و غیره تولید می شود و توانایی تامین برق اضطراری و پشتیبان را دارد. دیزل ژنراتور ولوو بر اساس استانداردهای بین المللی ساخته شده و دارای راندمان بالا، راندمان بالا، مصرف سوخت پایین، سطح صدای کم، عمر طولانی و نگهداری آسان است. از این دیزل ژنراتور برای تامین برق برخی از محصولات مانند داکت اسپلیت جنرال استفاده می شود.

دیزل ژنراتورهای ولوو یکی از بهترین گزینه ها برای تامین برق پشتیبان در زمان قطع برق هستند. دیزل ژنراتورهای ولوو به لطف موتور دیزلی پیشرفته و قدرتمند ولوو پنتا قادر به تولید برق با راندمان بالا، راندمان بالا و مصرف سوخت کم هستند. در این مقاله یک دیزل ژنراتور Volvo TAD531GE با 110 خروجی معرفی می شود.دیزل ژنراتور ولوو TAD531GE

دیزل ژنراتور Volvo TAD531GE دستگاهی قابل اعتماد، بادوام و کارآمد است که با آخرین فناوری ولوو پنتا ساخته شده است. این دستگاه دارای مشخصات فنی زیر می باشد:

خروجی اصلی: 100 قهوه

قدرت فوری: 110 کاوا

برند موتور: Volvo Penta

مدل موتور: TAD531GE

کشور سازنده موتور: سوئد، آلمان

قدرت موتور: 101 اسب بخار

حداکثر قدرت موتور: 113 اسب بخار

حجم موتور: 4.76 لیتر

تعداد سیلندر: 4 عدد

ژنراتور دیزل بالدویناگر به دنبال دیزل ژنراتورهای مطمئن و بادوام برای نیازهای صنعتی خود هستید. ممکن است بخواهید برند Badwin را در نظر بگیرید. Baudwin یک شرکت فرانسوی است که از سال 1918 موتورهای دیزلی و دیزل ژنراتورها را تولید می کند. آنها طیف گسترده ای از محصولات را دارند که می توانند کاربردهای مختلف و نیازهای برق را برآورده کنند. این بدان معنی است که انواع مختلفی از دیزل ژنراتور بادوین برای استفاده در صنایع مختلف وجود دارد.

Badwin یک نام قابل اعتماد در صنعت دیزل ژنراتور با بیش از یک قرن تجربه و توسعه است. اگر به دنبال دیزل ژنراتوری هستید که بتواند نیازها و انتظارات صنعتی شما را برآورده کند، باید Badwin را به عنوان اولین انتخاب خود در نظر بگیرید.


آخرین کلمه

شرکت دیزل ژنراتور کاشانی در زمینه طراحی، تولید و عرضه انواع دیزل ژنراتور فعالیت می کند. دیزل ژنراتور کاشانی خدمات پس از فروش ارائه می دهد. این خدمات شامل نصب، نگهداری و تعمیر دیزل ژنراتور می باشد. دیزل ژنراتورهای کاشانی نیز در زمینه انتخاب دیزل ژنراتور متناسب با نیاز مشتریان مشاوره می دهند. برای اطلاعات بیشتر در مورد شرکت دیزل ژنراتور کاشانی به سایت kashanico.com مراجعه کنید.


ادامه پست:https://www.rokna.net/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C-171/887254-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D8%B2%D9%84-%DA%98%D9%86%D8%B1%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 9529 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

انتخاب رشته چیست؟

پنجشنبه 24 فروردين 1402
13:01
بام

 


شاید شما هم جزو آن دسته از داوطلبانی باشید که برای اولین بار در کنکور سراسری شرکت کرده اید و نمی دانید انتخاب رشته چیست و برای انجام آن چه مراحلی را باید طی کرد؟

انتخاب رشته مرحله سوم پذیرش در دانشگاه است و کسانی که مرحله اول یعنی ثبت نام در کنکور و حضور در آزمون را گذرانده باشند، می توانند با توجه به کارنامه صادر شده برای خود انتخاب رشته کنند. بدیهی است انتخاب رشته مشروط به مجاز بودن در رشته های مختلف درج شده در کارنامه می باشد.

این مقاله از سایت تخصصی «پخش با ما» به بررسی موضوع انتخاب رشته می پردازد و در پایان مقاله می توانید به مطالب مرتبط و کاربردی رشته انتخاب رشته برای هر کنکور تجربی مراجعه کنید. با قرار دادن لینک گروه بندی کنید


دستورالعمل تکمیل فرم درخواست پذیرش

شما حق انتخاب 150 کد رشته محل برای کنکور سراسری و 100 کد رشته محل برای رشته دانشگاه آزاد را دارید. این کار از طریق azmoon.org انجام می شود.

نحوه تکمیل فرم انتخاب رشته به این صورت است که ابتدا باید دفترچه راهنمای انتخاب رشته را برای گروه آزمایشی خود دانلود کنید و سپس رشته ها و دانشگاه های مورد نظر خود را به ترتیب اولویت در یک برگه بنویسید و پس از تایید نهایی ذکر کنید. در سایت ثبت نام کنید.

هنگام پر کردن فرم انتخاب رشته، حتماً علاقه، شانس پذیرش، نرخ قبولی سال گذشته، تأثیر سهمیه ها، دوره های محلی و ملی، وضعیت مجوز و غیره را بررسی کنید. و پس از ثبت نام در سایت فرم انتخاب رشته خود را پرینت نمایید.


سهمیه های موثر برای انتخابات بزرگ چیست؟

در انتخاب رشته کنکور حتما سهمیه ها را بررسی کنید و با دانستن اینکه در چه سهمیه ای هستید برنامه را انتخاب کنید. سهمیه هر داوطلب با توجه به وضعیت فارغ التحصیلی تعیین می شود و به طور کلی سهمیه های 5% و 25% قدیم نیز الزامی است.


چه عوامل دیگری بر انتخاب رشته تأثیر می گذارد؟

برای انتخاب منطقه باید چندین فاکتور را در نظر گرفت که عبارتند از:

بررسی گزارش معاینه

با نگاهی به کارنامه کنکور حدود 5% و 25% سهمیه جانبازی

در مورد رشته ها بیشتر بدانید و در مورد دوره های دانشگاهی آنها اطلاعات کسب کنید

بازار کار و آینده شغلی

الزامات مسکن دانشگاه

اعتبارات علوم کالج

میزان شهریه دانشگاه و هزینه تحصیل در استان دیگر

نرخ قبولی سال گذشته

آ…

 

سوالات متداول داوطلبان

تفاوت انتخابی کنکور 99 با پارسال چیست؟

در سال 1378 تاخیر در برگزاری و اعلام نتایج آزمون تایید صلاحیت، تاخیر در انتخاب سایت و موارد دیگری مانند نحوه انتخاب سایت برای ارزیابی و نحوه پرکردن فرم گزینش. . . درست مثل سال های گذشتهرشته های کنکور دانشگاه آزاد را از کدام سایت انتخاب کردید؟

متقاضیان رشته های دانشگاه آزاد برای پرداخت شهریه و پر کردن فرم مهم انتخاب رشته به سایت azmoon.org مراجعه کنند.هزینه انتخاب کنکور سراسری چقدر است؟

انتخاب رشته کنکور سراسری هزینه ای ندارد و فقط رشته دانشگاه آزاد که شامل پرداخت هزینه و خرید کارت اعتباری است را انتخاب کنید.
 

ادامه نوشته: https://pourdastmalchi.net/services/انتخاب-رشته-سراسری/
 


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 5012 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

پرینتر لیزری HP Laserjet M111a تک بخار

چهارشنبه 23 فروردين 1402
13:15
بام

 

نام: چاپگر لیزری یکبار مصرف HP Laserjet M111a

توضیح مختصر: یک چاپگر لیزری سیاه و سفید از HP استفاده می کند

اطلاعات عمومی: M111a

تکنولوژی چاپ: لیزری                                                  نام تجاری: HP

کاربرد: یکبار مصرف                                                     خروجی رنگ: سیاه و سفید

اندازه کاغذ (اندازه چاپ): A4                                             برداشت دوگانه: خیر

اتصالات (پورت): USB با سرعت بالا (مطابق با مشخصات USB 2.0)

 کاغذ

ظرفیت سینی کاغذ (ورق): 150 برگ               اندازه کاغذ مورد استفاده: A4; A5; A6; پاکت نامه (C5، DL)؛ سفارشی

نوع کاغذ قابل استفاده: نامه، پاکت (شماره 10); عرف، قانونی           وزن کاغذ قابل استفاده: 65 تا 120 گرم در متر مربع

 چاپ

کیفیت چاپ (بهترین): حداکثر 600 x 600 dpi                     عملکرد ماهانه (صفحه): حداکثر 8000 صفحه

سرعت چاپ (ppm): 20ppm                                 زبان چاپ: PCLm/PCLmS، URF، PWGاسکنر، کپی و فکس

نوع اسکن: ندارد                                          سرعت اسکن (شمارش در دقیقه): ندارد

کیفیت کپی: ندارد                                         سرعت کپی (اعداد در دقیقه): ندارد

کیفیت فکس: ندارد.                                            سرعت فکس (تعداد در دقیقه): هیچ

گلوله ها                 

تعداد کارتریج: 1 عدد

رنگ کارتریج: مشکی                                            مدل کارت: 150A

تعداد صفحاتی که کارتریج می تواند چاپ کند: 1000         سایر ویژگی ها: M111a

حافظه چاپگر (MB): 16 مگابایت                           نمایشگر (LCD): خیر

وزن (کیلوگرم): 3.79 کیلوگرم                             ابعاد (mm): 346.3 x 360 x 280 mm
 

مشاهده منبع: آوا فرهنگ آریا


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 2026 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 صفحه بعد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به خبر است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|