تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
خرید از چین
انجام پروژه متلب
فروشگاه محصولات بهداشتی
ای توپی پوزیشنر
خرید ورودی گوگل
Bitmain antminer ks3
قیمت لوله استیل
تجهیز صنعت
خبر

بهترین دوره آموزش حسابداری بازار کار مربوط به نیاز است

چهارشنبه 13 بهمن 1400
14:44
بام

برخی نیازهای ثبت دادههای مالی و حسابداری کسبوکارهای کوچک و نوپا را برآورده میکنند و چند برنامه موبایلی نیز برای شرکتهای بزرگ که تمام نیازهای مالی و حسابداری آنها را در نظر گرفتهاست، طراحی و به بازار ارائه شدهاند. برخی از برنامههای موبایلی حسابداری تنها برای ثبت فاکتور و عملیات پرداخت طراحی شدهاند. امروزه نرم افزارهای حسابداری آنلاین و مبتنی بر ابر نیازهای هر سطح از کسبوکارهای کوچک تا بزرگ را پاسخ میدهند. از آنجا که بهترین برای هر چیزی صفتی نسبی است نمیتوان قانونی کلی برای انتخاب بهترین نرمافزار پیدا کرد، بلکه میبایست بر اساس شرایط و نیاز هر کسبوکار، مناسبترین گزینه را انتخاب کرد. در رابطه با این نوع از نرم افزارها لازم است به دو مزیت مهم آنها اشاره کنیم. اگر علاقه مند به یادگیری حسابداری در کوتاه ترین زمان هستید، استفاده از نرم افزارهای شرکت سپیدار سیستم بهترین گزینه برای شما خواهد بود. باوجود گذشت کمتر از ۱۰ سال از عرضه نرم افزار حسابداری سپیدار سیستم، به دلیل برندینگ خوب، بازاریابی موفق و البته تکیهبر نام همکاران سیستم، این نرم افزار توانسته است به پرفروشترین و مطرحترین نام در عرصه نرم افزارهای حسابداری و مالی تبدیل شود.

دیگر پرونده حسابرسی، پرونده جاری برای مستندات، کاربرگ های در حال استفاده و تصویر مدارک حسابرسی سال جاری است که البته همه این موارد با داشتن نرم افزار حسابرسی تطبیق به طور دقیق و هماهنگ طراحی شده و قابلیت اجرا و پیاده سازی دارد. از آنجا که نرم افزار حسابداری برای پاسخگویی به نیازهای مالی کسبوکارها طراحی شدهاند و بنا به قانون، استفاده از آن برای ثبت جریانهای مالی هر صنفی به عنوان ضرورت در نظر گرفتهشدهاست، بسته به نوع فعالیت کسبوکارها و صرف نظر از اندازه آن میتوان نرم افزار حسابداری را به نرم افزار حسابداری شرکتی، تولیدی، خدماتی و فروشگاهی طبقه بندی نمود. به این معنا که مبلغ بعضی از هزینه های نیمه متغیر در فاصلة معینی از تولید ، تقریباً ثابت می ماند ، ولی خارج از آن حد در جهت تغییر میزان تولید افزایش یا کاهش یابد. این نوع از نرم افزارهای حسابداری به روی لپتاپ یا کامپیوتر نصب میشود و برای استفاده از آن وابسته به سیستم خاصی هستید. نرم افزار رافع ۸ دارای مشکلاتی است که برخی کاربران گزارش کردهاند و ازجمله آن میتوان به؛ عدم امکان خرد کردن سطح تفصیلیها به بیشتر از ۴ سطح، پیچیدگی در بخش انبار نرم افزار، سرعت پایین و تنوع پایین گزارشها اشاره کرد.

پکیج آموزش صفر تا صد

پس از ویژگیهای محیط کار، دستیابی به انعطافپذیری بیشتر مورد توجه هر دو گروه است. پیشنهاد ویژه : اگر در ابتدای راه یادگیری حسابداری هستید، پیشنهاد می کنیم به کمک لینک زیر از دوره حسابداری بازار فشرده آموزشگاه آریا تهران استفاده کنید. دانلود از لینک کمکی 1 (با کلیک بر روی این آدرس، به صفحه دانلود هدایت می شوید. در شرکتهای تولیدی میبایست موجودی مواد اولیه و محصول نهایی کنترل شود، فرمول ساخت برای کالاهای ترکیبی و عملیات تجزیه بر اساس فرمول مشخص شده به دقت ثبت شود، بهای تمام شده کالا محاسبه شده، پیش بینی سفارشات کالاها برای بازه زمانی مشخص و بسیاری موارد دیگر از نیازهای شرکتهای تولیدی برای انتخاب نرم افزار حسابداری است. وجود بیش از ۲۰۰ عنوان تخصصی نرم افزار حسابداری برای اصناف مختلف از ویژگیهای منحصربهفرد نرم افزار حسابداری هلو است. استفاده از نرم افزار های تخصصی حسابداری در روزگار افزایش مالیات و تکالیف مالیاتی مودیان، موضوعی است که باید به آن توجه داشت. 

نرم افزار حسابداری پیوست از مجموعه نرم افزارهای مالی پیوست است که حدود 15 سال از ساخت آن میگذرد. نکته ای که هنگام تهیه کاربرگ ها باید توجه شود این است که اطلاعات وارد شده در کاربرگ ها واضح باشد به طوری که برای سایرین به طور دقیق قابل استفاده باشد. در هنگام به کارگیری نرم افزار حسابداری تحت وب و یا نرمافزار حسابداری انلاین شخصی به تنها چیزی که نیاز خواهید داشت اینترنت است. اکثر نرم افزارهای موجود در بازار، ویندوزی هستند که به هنگام خرید، قفل نرم افزار به شما ارائه میشود و این قفل مجوز استفاده از نرم افزار به شمار میرود. شما حتی میتوانید از آن برای برآورد ارزش داراییهای خود استفاده کنید تا ارزش خالص کل داراییهایتان را به دقت محاسبه کند. البته برخی از کسبوکارها تنها به نرم افزاری برای فاکتور زدن و ویرایش آن و پرداخت در محل نیاز دارند که اغلب برنامههای اندرویدی در جهت پاسخ به این نیاز طراحی شده اند. در نرم افزارهای حسابداری آنلاین، امنیت بالای داده های مالی و هزینه پایین آن دو ویژگی متمایز در مقایسه با دیگر نرم افزارها است. در شرکتهایی که خود تولیدکننده محصول هستند، نیازهای حسابداری با دیگر کسبوکارها متفاوت است.


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 383 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

آشنایی با روش‌های بررسی عمر آدرس یک سایت

پنجشنبه 6 آبان 1400
15:46
بام

  

مقدمه

یکی از فاکتورهایی که در بین دویست فاکتور مهم و تاثیرگذار سئو قرار دارد، طول عمر دامنه یک سایت می‌باشد. الگوریتم‌های گوگل و موتورهای‌های جستجوگر بر این اساس طراحی شده اند که هر چه سن دامنه بالاتر باشد امتیاز مثبت بیشتری برای آن دامنه قائل می‌شوند. در این مطلب قصد داریم به معرفی روش‌های بررسی عمر آدرس یک سایت بپردازیم. بدین منظور در ادامه 6 ابزار مفید را برای بررسی طول عمر دامنه که به اصطلاح domain age نیز خوانده می‌شود، نام می‌بردیم. توجه کنید که تمامی ابزارهایی که در ادامه نامبرده می‌شوند، به رایگان در اختیار افراد قرار گرفته و استفاده از کلیه خدمات آن‌ها بدون صرف هزینه امکانپذیر می‌باشد. توجه کنید که برخی از ابزارهای بررسی عمر ممکن است در برخی موارد نتوانند سن دامنه را مورد بررسی قرار دهند. دلیل این امر می‌تواند مربوط به پایین بودن سن دامنه و یا موارد دیگر باشد.

طول عمر دامنه سایت یکی از فاکتورهای مهم سئو می‌باشد.

 

whois  ابزاری معتبر برای بررسی طول عمر آدرس سایت

این سایت را می‌توان مرجع بسیاری از سایت‌هایی که طول عمر آدرس سایت را تعیین می‌کنند، دانست. این ابزار یک ابزار بسیار معتبر بوده و می‌تواند اطلاعات کلی درباره یک دامنه در اختیار شما قرار دهد. نام صاحب دامنه، ایمیل، شماره همراه، آدرس، زمان ثبت دامنه، شرکت ثبت کننده دامنه و اطلاعات تماس، آخرین بروز رسانی دامنه و تاریخ انقضا دامنه و... از جمله اطلاعاتی است که این ابزار معتبر می‌تواند راجع به دامنه مورد نظر در اختیار شما قرار دهد. اگر چه همانطور که اشاره شد در میان انواع روش‌های بررسی عمر آدرس یک سایت، whois  یک ابزار معتبر به شمار می‌آید و می‌تواند اطلاعات نامبرده شده را در اختیار شما قرار دهد اما صاحب دامنه می‌تواند تعیین کند که چه اطلاعاتی را در اختیار شرکت ثبت آدرس قرار دهد. برای مثال صاحب دامنه این اختیار را دارد که اطلاعات شخصی خود را از اطلاعات دامنه جدا کرده و آن را حذف نماید. اما در هر صورت اطلاعاتی مانند طول عمر دامنه و تاریخ انقضا دامنه از جمله اطلاعاتی است که همواره با این گونه ابزارها قابل مشاهده می‌باشد.

ابزار whois  مرجع بسیاری از ابزارهای تعیین عمر دامنه می‌باشد.

وبسایت فارسی  seoabzar

سئو ابزار یکی دیگر از ابزارهای معتبری است که برای بررسی سن دامنه می‌تواند مفید باشد. این ابزار که یک وبسایت فارسی است با گرفتن نام دامنه در کسری از ثانیه اطلاعات مورد نظر را در اختیار شما قرار می‌دهد.

smallseotools

نام ابزار دیگری است که می‌تواند به راحتی طول عمر دامنه مورد نظر را بررسی کرده و در اختیار شما قرار دهد. این ابزار می‌تواند سن چندین دامنه را به صورت یک جا بررسی کرده و بیان کند.

 webconfs

در میان انواع روش‌های بررسی عمر آدرس یک سایت، استفاده از این ابزار نیز مناسب به نظر می‌رسد. این ابزار نیز امکان بررسی دسته جمعی چندین دامنه را به صورت یکجا فراهم می‌آورد. بررسی طول عمر دامنه تنها یکی از خدماتی است که وبسایت  webconfsدر اختیار شما قرار می‌دهد اما پیشنهاد ما به شما این است که حتما از ابزارهای دیگر این وبسایت نیز استفاده کنید.

 ابزار بررسی سن دامنه tasnim

این ابزار نیز یک ابزار فارسی بوده و می‌تواند طول عمر دامنه را به راحتی مشخص کند. اگر ابزارهای فارسی که تاکنون استفاده می‌کردید مرغوبیت کافی نداشتند، می‌توانید روی ابزار tasnim حساب باز کنید.

Radzad

آخرین ابزار بررسی طول عمر دامنه که در این مطلب معرفی می‌شود، ابزار Radzad می‌باشد. کار کردن با این ابزار بسیار آسان بوده و از زبان فارسی نیز پشتیبانی می‌کند. با وارد کردن لینک سایت می‌توانید از این ابزار اطلاعات مختصری راجع به دامنه دریافت کنید.

وبسایت tasnim یک ابزار تشخیص طول عمر دامنه فارسی می‌باشد.


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 1668 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

قطعات پمپ کارواش صنعتی و کاروان آزمایشگاهی کجا تعبیه شده است؟

يکشنبه 26 ارديبهشت 1400
14:31
بام

 

در این دکل نیز یک مجموعه تجهیزات مدیریت پسماند مشتمل بر دستگاههای ؛ مخازن ذخیره، دیواترینگ یونیت، فیلتر پرس، سنتریفیوژ، درایر شیکر، اویل اسکیمر، آگر، تابلو تقسیم برق، پمپ های جابجایی سیال، قطعات پمپ کارواش صنعتی و کاروان آزمایشگاهی تعبیه شده که در حال حاضر تکمیل و تحویل داده شد. این پمپ ها جزو پمپ های جابجایی مثبت محسوب میشوند و در جاهایی است که فشار بالا در مقابل آبدهی کم نیاز است بسیار پر مصرف است. 1. نسبت توان به وزن در پمپ پیستونی بسیار بالا است. یک پمپ پیستونی یا همان پمپ کارواش صنعتی از سیلندر، پیستون، شیر ورودی و شیر خروجی پیستون به وسیله دسته ای که یک سوی آن بر روی چرخ دواری قرار گرفته است، در جهت بالا و پایین حرکت می نماید تشکیل شده است. هنگام حرکت پیستون به طرف بالا ، دریچه خروجی در اثر مکش و نیروی ناشی از برگشت جریان از مجرای خروجی بسته شده و در اثر نیروی مکش ایجاد شده در داخل سیلندر ، دریچه ورودی باز و مایع به درون محفظه پمپ مکیده میشود. بیشترین مصرف پمپ پیستونی در کارواش های خانگی و صنعتی است که به طور معمول از پمپ 100 بار ، پمپ 150 بار و پمپ 200 بار کارواش استفاده می شود.

فهمیدن اینکه نازل دوار شما برای کارواش خانگی یا کارواش صنعتی طراحی شده است کار ساده ای است. از پمپ صد بار اینتر در کارواش های خانگی و کوچک استفاده می شود که میتوان با الکتروموتور 3 اسب تک فاز و سه فاز با استفاده از شاسی و کوپلینگ از آن استفاده کرد. به طور کلی کارواش که از آن به نام پمپ پیستونی نیز یاد می شود یکی از اجزای اصلی کارواش های صنعتی به شمار می آید که وظیفه پمپاژ آب با فشار قوی در دستگاه را بر عهده دارد. دستگاه پمپ کارواش صنعتی برتولینی ایتالیا، یکی دیگر از دسته بندی های کاربردی و حرفه ای فیدار کلین است. اما در فضا هایی مثل بنادر که از واتر جت جهت شستشوی کشتی ها بهره می برند ، واتر جت های بنزینی / گازوئیلی ، به عنوان یک راه حل کاربردی مطرح می شود. کل هدف نازل دوار آن است که از بالاترین فشار ممکن بهره گیرد.

دستگاه های کارواش صنعتی با نازل های متنوعی قابل تجهیز بوده و می توان متناسب با نوع عملیات مورد نظر، نازلی با طرح پاشش یا کاربرد ویژه را انتخاب نمود تا بهترین نتیجه ممکن حاصل شود. آب خروجی واتر جت نیز، ممکن است سرد یا گرم باشد. به همین دلیل است که اگر کارواش صنعتی شما با این نوع نازل تجهیز شود شما می توانید مساحت بزرگتری را با یک جریان آب سوزنی کاملا متمرکز شده تمیز کنید. اگر کارواش صنعتی شما مجهز به نازل سوزنی یا صفر درجه باشد حتی می توانید اسم خود را روی یک قطعه چوب حک کنید. سیستم مه پاش مرغداری، قادر به پایین آوردن درجه حرارت تا 10 درجه سانتیگراد است، به طور بالقوه 25 درصد مرگ و میر را کاهش می دهد. اول از همه به سادگی باید درجه نازل دوار را با کارواش صنعتی خود تطبیق دهید. از سوی دیگر، اگر یک کارواش صنعتی حرفه ای دارید که فشار عملیاتی 350 بار دارد و برای آن همان نازل دوار بالایی را انتخاب کنید عملکردی ضنعیف خواهد داشت و باید یک نازل ضخیم تر انتخاب کنید که بتواند در برابر فشار دو برابری تحمل کند.

تلاش کنید که سایر روزنه نازل دوار کارواش صنعتی شما تا حد امکان کوچک باشد، چرا؟ تجهیزات کارواش صنعتی - اما در تمامی دسته لانس ها حتما از نازل های اروپایی استفاده گردد تا پاشش یکنواخت و شستشوی شما یکدست گردد. عوامل اثرگذار در کارایی سیستم مه پاش مرغداری به چند دسته تقسیم می شوند که مهمترین آن ها شامل پمپ، لوله و اتصالات و نازل مه پاش می باشد. این دستگاه ها از نظر فشار کاری به سه دسته کلی تقسیم می شوند. انرژی مکانیکی به حدی زیاد است که به بدنه پمپ کمترین سایش را دارد و به طور مستقیم به محیط مورد نظر انتقال پیدا میکند. طبیعی است که اگر هم محوری در پمپ ، موتور و شاسی رعایت نشود، پمپ بازدهی مورد نظر و مناسب را نخواهد داشت. دو نوع مختلف آن نیز شامل پمپ های پیستونی شعاعی و محوری میشود. و در زمره شرکت های پیشرو در زمینه تولید پمپ های پیستونی در جهان قرار گیرد. در صنایعی چون فولاد، ماشین آلات صنعتی متعددی از جمله کمپرسی، لودر ها و جرثقیل ها مورد استفاده قرار می گیرد.


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 326 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

ممنوعیت ورود و خروج خودروها به اهواز

شنبه 16 اسفند 1399
1:08
بام

 استان خوزستان به واسطه شیوع ویروس کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد در این رابطه رییس پلیس راهور خوزستان ورود و خروج به این استان را ممنوع کرد. عکاس :محمدرضا صالحی

 

 
 
 
 

موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 333 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

ظریف: نظر مقامات را سیاست رسمی اشتباه نگیرید

شنبه 16 اسفند 1399
1:07
بام

 وزیر امور خارجه کشورمان با تأکید بر اینکه عرصه سیاسی ایران پویاست و مقامات نظرات مختلفی مطرح می‌کنند که نباید با سیاست رسمی دولت اشتباه گرفته شود، اعلام کرد که طرح اقدام سازنده و دقیق ایران به‌زودی از طریق کانال‌های دیپلماتیک ارائه خواهد شد.

 

                          ظریف: نظر مقامات را سیاست رسمی اشتباه نگیرید
به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز جمعه در پیامی توئتری با تأکید بر اینکه نظرات مقامات نباید با سیاست رسمی دولت اشتباه گرفته شود، از ارائه طرح اقدام سازنده و دقیق کشورمان [در خصوص برجام]در آینده نزدیک خبر داد.

ظریف در این پیام توئیتری خاطرنشان کرد: «عرصه سیاسی ایران پویاست و مقامات نظرات متنوعی مطرح می‌کنند. اما آن نظرات نباید با سیاست رسمی دولت اشتباه گرفته شود.»

وی افزود: من، به عنوان وزیر خارجه و مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای ایران، به زودی طرح اقدام سازنده و دقیق خودمان را ارائه خواهم کرد- البته از طریق کانال‌های دیپلماتیک.

موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 369 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]

تاکید دوباره وزیر ارتباطات: تصویب شدن مصوبه مجلس قطعا اینترنت را گران خواهد کرد

شنبه 16 اسفند 1399
1:05
بام

 

وزیر ارتباطات بار دیگر تاکید کرده صورت تصویب شدن این مصوبه، قطعا اینترنت گران خواهد شد. او همچنین درباره قیمت گذاری اینترنت در ایران می گوید که ایران از نظر به صرفه بودن قیمت اینترنت جزو ۲۵ کشور اول دنیاست و قرار نیست 5G اینترنت گران قیمتی باشد.
 

به گزارش «نبض فناوری»، آذری جهرمی درباره مصوبه مجلس برای افزایش حق سهم اپراتورها گفت: «باید منتظر بمانیم، گفتنی‌ها را گفته‌ایم. مجلس به مصوبه قبلی ابهام وارد کرده و آن را به کمیسیون تلفیق برگردانده است. دو روز قبل کمیسیون تلفیق در این زمینه جلسه‌ای داشته‌اند که هنوز اطلاع رسمی از نتیجه این جلسه اعلام نشده است.»

در حال حاضر مصوبه کمیسیون تلفیق باید در صحن مجلس به تصویب برسد. اگر مصوبه افزایش ۱۰ درصدی حق السهم اپراتورها در هر شرایطی تصویب شود نیازی به این نیست که اجازه افزایش بهای تعرفه به اپراتورها داده شود به صورت طبیعی اینترنت گران می‌شود. جهرمی می‌گوید اگر مالیاتی که دولت از اپراتورها می‌خواهد بگیرد افزایش پیدا کند، اپراتورها هم می‌توانند سقف مجوز تعرفه را بالا ببرند و این اتفاقی است که با قانونی شدن این مصوبه اتفاق خواهد افتاد و اینترنت صد درصد گران خواهد شد.

«در واقع این مصوبه مجلس قطعا باعث گرانی اینترنت خواهد شد، قبلا هم گفته بودم که گرانی اینترنت ضد توسعه و رشد فناوری اطلاعات در ایران است. در هر صورت اگر این مصوبه قانون شود برای همه لازم الاجراست. اکنون تمام صحبت ما با مجلس، نمایندگان و افکار عمومی این است که در یک روال مردم سالاری در خصوص موضوعی که قرار است قانون شود گفت‌وگو کنیم. این اظهاراتی که برخی دوستان می‌گویند با اجرای این مصوبه اینترنت گران نمی‌شود کارشناسی نیست و واقعا تاثیر به سزایی در قیمت اینترنت در ایران دارد. به شخصه امیدوارم که این اتفاق نیفتد و منابع مالی مورد نیاز برای تولید و نظارت در فضای مجازی از منابع دیگری تامین شود. چرا که منابع دیگر و ردیف‌های دیگر برای تامین این خواسته نمایندگان وجود دارد. امیدواریم این مصوبه در کشور اجرا نشود.»

وزیر ارتباطات درباره گران بودن اینترنت به کاربران گفت که ایران از ارزان‌ترین اینترنت‌های دنیا را دارد: «شاید بتوان گفت ما یکی از ارزان‌ترین اینترنت‌های جهان داریم اما این که گران به نظر می‌رسد این است که ارزش ریال ایران پایین است اگر در دنیا ۱ گیگ اینترنت موبایل ۲ یورو در نظر بگیریم به ریال در نظر بگیریم هر گیگ ۶۰ هزارتومان می‌شود، در خارج از ایران هم درآمدهای‌شان با یورو است و قابل قیاس با ایران نیست. نکته دومی که وجود دارد این است که اپراتورها در مقطعی در یک رقابت منفی، قیمت ها را دامپ (پایین آوردن قیمت به صورت غیرعادی) کردند یعنی قیمت‌ها را پایین آوردند برای این‌که سایت رقبای‌شان که اینترنت خانگی بود را از مدار خارج کنند. این رقابت تا حدی پیش رفت که کاربر آنها با این فرایند عادت کردند و دیگر امکان افزایش قیمت به شیوه سایر نقاط دنیا و یا روال منطقی را نداشتند. در این شرایط قیمت اینترنت ایران یکی از ارزان‌ترین اینترنت‌های دنیا است.»

جهرمی :به شاخص «به صرفه بودن» اشاره دارد و می‌گوید این شاخص اصلی‌ترین معیار برای قیمت اینترنت است: «یعنی نگاه کنیم، پولی که کاربر برای اینترنت پرداخت می‌کند نسبت به درآمدش به چه صورت است. این شاخص در حال حاضر ایران مطابق با آخرین گزارش مجمع جهانی اقتصاد در جمع ۲۵ کشور اول دنیا است به نظر می‌رسد رتبه ارزان زیر ‌۱۵ کشور جهان است.»

او می‌گوید استفاده از اینترنت خانگی در ایران پایین‌تر از اینترنت موبایل است در صورتی که این مغایر با ترند جهانی است: «واقعیت این است که در سایر کشورها اینترنت خانگی به خاطر دایر شدن خدمات فیبرنوری، گران‌تر است. در ایران به خاطر مشکلات با مخابرات در خصوصی‌سازی و اینکه سرمایه‌گذاری در این شرکت مدت هاست متوقف شده است، رشد خوبی در اینترنت خانگی نداشتیم و سرعت سایر دنیا بالاتر است.»

قیمت 5G در ایران

او درباره این که آیا قیمت اینترنت نسل پنجم گران است، خاطرنشان کرد:

«زمانی که نسل پنجم برقرار شود، سرعت بالا می‌رود و میزان مصرف داده و دیتا به واسطه آن افزایش پیدا می‌کند. در دنیا معمولا این طور است که به ازای ۱۰۰ درصد رشد ترافیک،از آنسو قیمت ۵۰درصد کاهش پیدا می‌کند. این فرمول در تمام دنیا اجرایی می‌شود و اصولا قیمت اینترنت همواره نزولی است اما کمک می‌کنند ترافیک رشد کند و مصرف بالا برود. ما نیز این فرمول را در این چند سال داشتیم. تاثیر اینترنتی که توسط شرکت زیرساخت برای اپراتورها تامین می‌شود صرفا ۵ درصد است و ۹۵ درصد تعرفه مصرفی مردم به تصمیمات اپراتور برمی‌گردد. این تصوری که مطرح می‌کنند اینترنت در انحصار زیرساخت است پس گرانی‌اش به همین علت است، تصور غلطی است. تنها ۵ درصد از هزینه اپراتورها برای بسته‌های اینترنتی به شرکت زیرساخت پرداخت می‌شود اما اپراتورها هزینه‌های دیگری مانند هزینه اجاره فضا برای دکل، خرید تجهیزات، برق و نیروی انسانی دارند که هزینه بالایی است.»

جهرمی تاکید دارد گران شدن اینترنت به این معنی است که علاقه‌مند به توسعه اینترنت نیستیم و دولت هم به دنبال این موضوع نیست: «در مدت ۴ سال گذشته همه چیز گران شد، اما دولت اجازه نداد قیمت اینترنت افزایش پیدا کند. در شورای عالی فضای مجازی نیز مصوب شد که هزینه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سبد هزینه خانوار نباید بیش از ۲ درصد شود و تعرفه‌گذارها باید مصوبه فضای مجازی را رعایت کند.»

منبع:دیجیاتو


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 370 ] [ امتیاز : 4 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
صفحه قبل 1 ... 3 4 5 6 7 8 صفحه بعد
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به خبر است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|