تبلیغات متنی
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
خرید از چین
انجام پروژه متلب
فروشگاه محصولات بهداشتی
ای توپی پوزیشنر
خرید ورودی گوگل
Bitmain antminer ks3
قیمت لوله استیل
تجهیز صنعت
کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر

سه شنبه 19 ارديبهشت 1402
14:52
بام

 

مزایای کامپوزیت ونیر نسبت به سایر روکش های دندانی

اگر می خواهید لبخند خود را زیبا کنید و به دنبال درمانی کاملاً بدون درد هستید، ممکن است کاندیدای مناسبی برای ونیرهای کامپوزیت باشید. دندانپزشکان از ترک، شکاف لب استفاده می کنند این روش درمانی برای اصلاح تغییر رنگ دندان و موارد دیگر استفاده می شود. پزشک از رزین کامپوزیت همرنگ دندان برای قسمت جلویی دندان های بیمار استفاده می کند و در این روش ساختار طبیعی دندان های شما کمی تغییر می کند.دندانپزشکی زیبایی چیست؟

روکش دندان یک لایه یا پوست نازک از مواد همرنگ دندان یا رزین چینی (سرامیک) یا کامپوزیت است که برای پوشاندن سطح دندان به منظور بهبود ظاهر، رنگ و شکل دندان استفاده می شود. روکش‌های دندانی برای اصلاح بسیاری از مشکلات جزئی از جمله فاصله بین دندان‌ها، دندان‌های کج، بدشکل دندان‌ها یا دندان‌هایی که برای همیشه تغییر رنگ داده‌اند، استفاده می‌شوند. روکش های دندانی فقط برای اهداف زیبایی در دندانپزشکی استفاده می شوند و معمولاً برای اصلاح مشکلات و بیماری های زمینه ای دندان مانند مشکلات عصبی، مشکلات اوربایت (بیرون زدگی دندان های بالا)، آندربایت (بیرون زدگی دندان های پایین) یا بدشکلی های صورت استفاده نمی شوند.کاندیدای خوبی برای ونیرهای کامپوزیت است

کاندیدای خوبی برای ونیرهای کامپوزیت است

اگر از سلامت دندانی خوبی برخوردار هستید، اما از لبخند خود ناراضی هستید، ممکن است کاندیدای مناسبی برای ونیرهای کامپوزیت باشید. این درمان‌ها می‌توانند انواع نقص‌های زیبایی را اصلاح کنند، از جمله:

دندان های شکسته یا لب های ترک خورده

دندان های فرسوده یا از دست رفته

فاصله بین دندان ها

تغییر رنگ شدیددندان های کمی کج شده است

بر خلاف ونیرهای لمینت، ونیرهای کامپوزیت ممکن است برای بیمارانی که مینای دندان کمتری دارند مناسب باشد. دندانپزشک یک مشاوره کامل را برای تعیین اینکه آیا شما کاندید مناسبی برای این درمان هستید انجام می دهد. او سلامت دندان های شما را بررسی می کند و می توانید در مورد اهداف زیبایی و بودجه خود صحبت کنید. به این ترتیب او قادر خواهد بود یک برنامه درمانی متناسب با نیازهای شما ایجاد کند.

مزایای استفاده از ونیرهای کامپوزیت

مزایای استفاده از ونیرهای کامپوزیت

مزایای روکش دندان (کامپوزیت یا لمینت) عبارتند از:

این پوشش ها به ویژه کاشی های سرامیکی یا لمینت ها در برابر لکه مقاوم هستند.

آنها بسیار طبیعی به نظر می رسند و از دندان های واقعی قابل تشخیص نیستند.به طور کلی، توری لاستیکی استحکام و مقاومت خوبی در برابر تراشه دارد.

می‌توانید سایه‌ای را که می‌خواهید از روکش‌ها برای روشن‌تر کردن رنگ دندان‌هایتان و افزایش درخشندگی آن‌ها استفاده کنید، انتخاب کنید.

روکش های دندانی روشی سنتی برای بهبود شکل و رنگ دندان ها هستند و بر خلاف برخی از روش های دندانپزشکی زیبایی، نیازی به درمان دوره ای ندارند و نتایج آن دائمی است.

هنگام بررسی گزینه های دندانپزشکی زیبایی دلایل زیادی برای در نظر گرفتن کامپوزیت ونیر وجود دارد. از مزایای کامپوزیت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مقرون به صرفه بودن: ونیرهای کامپوزیت گزینه ای بسیار مقرون به صرفه هستند. آنها می توانند چندین نقص مختلف را در یک درمان اصلاح کنند. اگرچه معمولا به اندازه کفپوش لمینت دوام نمی آورند، اما اگر بودجه کمی دارید، این روکش ها ممکن است گزینه خوبی برای شما باشند.

ماندگاری: از آنجایی که دندانپزشک دیگر مجبور نیست ساختار دندان شما را بردارد، این روکش ها را می توان بعداً در صورتی که به آن فکر کنید بدون اینکه به سلامت دهان و دندان خود آسیبی وارد شود، جدا کنید.

راحتی: مراقبت از اثاثه یا لوازم داخلی بسیار آسان است. مثل همیشه، شما باید مسواک بزنید، نخ دندان بکشید و معاینات منظم دندانپزشکی داشته باشید.

حداقل درد و ناراحتی: هنگامی که دندانپزشک کامپوزیت ونیرها را قرار می دهد، هیچ دردی احساس نمی کنید و در صورت وجود، حداقل سوزش را احساس خواهید کرد.
 

 

نحوه ساخت روکش دندان

فرآیند ساخت روکش دندان.

اگر می‌خواهید روی دندان‌هایتان روکش داشته باشید، این روش به شما نیاز دارد که 3 مرحله اصلی را طی کنید که بین 2 تا 3 بار مراجعه به دندانپزشک قابل انجام است. جلسه اول عمدتا برای مشاوره و سپس دو جلسه دوم برای نصب خود روکش است.

تشخیص درست است

اولین قدم تشخیص دقیق و ایجاد یک برنامه درمانی برای خود است. شما باید فعالانه در این فرآیند شرکت کنید، زیرا باید اطلاعاتی در مورد نتایجی که انتظار دارید بعد از درمان ببینید، ارائه دهید. دندانپزشک با ارزیابی کامل دندان های شما را پیگیری می کند. این برای تعیین مناسب بودن دندانپزشک برای شما استفاده خواهد شد. پس از آن، دندانپزشک در مورد چیزهای دیگری با شما صحبت می کند تا از این روش و همچنین محدودیت های احتمالی مطلع شوید. ممکن است از دندان های شما عکس اشعه ایکس گرفته شود و دندانپزشک ممکن است از دندان ها و دهان شما قالب و عکس بگیرد.آماده سازی دندان

مرحله بعدی آماده سازی دندان ها است. این امر مستلزم آن است که دندانپزشک نیم میلی متر از سطح دندان مصنوعی را بردارد و به عبارت دیگر آن را بتراشد. مقدار برداشته شده از سطح دندان به ضخامت روکش استفاده شده است. فقط در موارد درد و ناراحتی دندانپزشک قبل از کشیدن دندان از بی حسی موضعی استفاده می کند. سپس پس از مسواک زدن، اثری روی دندان های شما باقی می گذارد. سپس این مدل به لابراتوار دندانپزشکی فرستاده می شود تا یک سایه سفارشی برای شما ایجاد کند. از آنجایی که ممکن است 2 تا 4 هفته طول بکشد تا کابینت جدید شما آماده شود، دندانپزشک شما ممکن است یک روکش موقت برای شما سفارش دهد، به خصوص اگر دندان شما سالم نباشد و بسیار ناراحت کننده به نظر برسد.مرحله اتصال

مرحله آخر مرحله اتصال است. دندانپزشک قبل از اینکه روکش را با چسب مخصوص (سیمان) به طور دائم روی دندان ثابت کند، ابتدا آن را روی دندان قرار می دهد، سپس بررسی می کند که روکش به طور یکنواخت و کاملاً روی دندان ها قرار بگیرد و بررسی می کند که رنگ آن با رنگ طبیعی مطابقت داشته باشد. دندان های شما؟ اگر روکش برای قرار گرفتن مناسب نیاز به تنظیم داشته باشد، برای رسیدن به تناسب مطلوب تراشیده می شود. البته در صورتی که رنگ روکش تغییری در رنگ نمای داشته باشد، برای این تغییر از تن رنگ ماده سیمانی (چسب مخصوص) استفاده شده در کلاژ استفاده می شود. در مرحله بعد دندان شما تمیز، پولیش (پلیش) و اچ (دریل کردن سطح دندان با ماده اسیدی) می شود که سطح دندان را سفت می کند و آن را برای پذیرش پوشش قوی تری آماده می کند. فرآیند پیوند سیمان باندینگ روی تاج قرار می گیرد و روی دندان شما ثابت می شود. هنگامی که پوشش در موقعیت عالی قرار گرفت، یک پرتو نور به آن اعمال می شود تا مواد شیمیایی را فعال کند تا چسب به سرعت سفت شود. پس از آن، هر گونه مواد سیمانی اضافی برداشته می شود و تراز دندان ها ارزیابی می شود تا بتوان بلافاصله تنظیمات را انجام داد. دندانپزشک در آینده نزدیک یک قرار ملاقات برای شما تعیین می کند تا نحوه پاسخ لثه های شما به روکش های جدید را ارزیابی کند.
 

 

کامپوزیت ونیرها از چه اجزایی تشکیل شده است؟

ونیرهای کامپوزیت از رزین دندانی پیشرفته ساخته می شوند. این محصول در طیف رنگی کامل موجود است. دندانپزشکان سایه ای را انتخاب می کنند که با دندان های دیگر شما مطابقت داشته باشد. سپس سطح جلوی دندان های شما را با استفاده از محلول اسیدی ملایم روی دندان حکاکی می کند تا شیارهای میکروسکوپی بسیار کوچکی ایجاد کند. با داشتن سطح وسیع، مواد چسبنده بسیار قوی می‌چسبند. البته این روش باعث ناراحتی نمی شود و به مینای دندان آسیب نمی رساند. پس از آماده سازی دندان ها با باندینگ، پزشکان از رزین کامپوزیت استفاده می کنند. این ماده را شکل می دهد، نرم می کند و برش می دهد و ظاهر جدیدی ایجاد می کند که با مواد طبیعی دندان شما مطابقت دارد. در عین حال، او وظیفه خود را با دقت انجام می دهد تا عیوب زیبایی جزئی دندان های شما را پنهان کند. پس از اتمام کار، رزین را با لامپ پلیمری کیور می کند و مواد را جلا می دهد و درخشندگی طبیعی به دندان می دهد.دوام پوشش های کامپوزیت چقدر است؟

طول عمر روکش به میزان "ساییدگی" دندان های شما و همچنین سطح بهداشت دهان و عادات دهان شما بستگی دارد. ونیرهای کامپوزیت ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند که در این صورت با ونیرهای سرامیکی یا لمینت مقایسه می شوند. ونیرهای لمینت معمولاً 5 تا 15 سال یا بیشتر دوام می آورند زیرا این روکش ها از سرامیک قوی ساخته شده توسط تکنسین های دندانپزشکی در آزمایشگاه دندانپزشکی ساخته شده اند. طول عمر عرشه کامپوزیت می تواند از 5 تا 10 سال متغیر باشد یا نیاز به تعویض دوره ای داشته باشد.مراقبت بعد از روکش های پیچیده دندان

ونیرها پس از چسباندن به دندان نیازی به مراقبت خاصی ندارند. کافی است بهداشت دهان را رعایت کنید، یعنی به گاز گرفتن، مسواک زدن و شستشوی حفره دهان با مواد ضد عفونی کننده ادامه دهید. بهتر است از مصرف غذاهایی که دندان ها را لکه دار می کنند یا لکه ایجاد می کنند، مانند قهوه، چای یا میوه های پر رنگ خودداری کنید. کفپوش های کامپوزیت پس از چند سال به تدریج تیره می شوند و تنها راه روشن شدن این کفپوش ها تعویض آنهاست. ونیرهای کامپوزیت نیز می توانند درخشش خود را سریعتر از ونیرهای لمینت از دست بدهند، اما می توان آنها را در طی فرآیند تمیز کردن دوباره جلا داد.

 

سفید کردن یا روکش دندان: کدام یک برای شما مناسب است؟

رگ ها گران هستند، اما ماندگاری طولانی دارند. آنها همچنین می توانند چندین مشکل دندانی مانند لب های پر، فاصله بین دندان ها، دندان های ناهموار و تغییر رنگ را به طور همزمان اصلاح کنند. با این حال، تغییرات دائمی دائمی در معدن در طول استقرار آنها رخ می دهد.

سفید کردن حرفه ای دندان یک روش ساده، ایمن و موثر است. خطرات این درمان حداقل است و هزینه آن معقول است. در برخی موارد ممکن است کارساز نباشد و این بستگی به تغییر رنگ دندان دارد. این روش برای دندان های کج یا ترک خورده نیست. و ممکن است مجبور شوید این روش را هر چند سال یکبار انجام دهید.

با در نظر گرفتن عوامل مهم برای بیمار، سفید کردن دندان بهترین تصمیم برای زیبایی دندان است. برداشتن روکش دندان هیچ تفاوتی با سفید کردن دندان ندارد. بحث در مورد گزینه های خود با دندانپزشک به شما کمک می کند تصمیم بگیرید که کدام روش برای شما بهترین است.تفاوت کابینت لمینت و کامپوزیت

تغییرات شدید ممکن است مناسب نباشد. اگر دندان های متعدد و کج دارید یا تغییرات ساییدگی متوسط ​​تا شدید یا مشکلات در موقعیت دندان (ترک) دارید، روکش های دندان فواید زیادی برای شما دارند.

پتانسیل تراشه و رنگ آمیزی در ونیرهای کامپوزیت زیاد است. اگرچه لایه های کامپوزیت قوی هستند، اما به اندازه لمینت ها قوی نیستند.

عرشه کامپوزیت پس از چند سال به تدریج تیره می شود، در مقایسه با عرشه لمینت که با گذشت زمان لکه یا تیره نمی شود.هزینه تخته سه لا کامپوزیت چقدر است؟

هزینه روکش به عوامل مختلفی از جمله وسعت و اندازه درمان بستگی دارد. ونیرهای کامپوزیت هزینه کمتری نسبت به لمینت دارند. ونیرهای کامپوزیت معمولاً تقریباً نصف قیمت ونیرهای لمینت هستند. صحبت با دندانپزشک خود در مورد هزینه این عمل، بهترین گزینه های موجود را به شما اطلاع می دهد.
 

لینک منبع: https://drsheidaclinic.com/dental-composite/
 


موضوعات:
برچسب ها: , ,
[ بازدید : 11433 ] [ امتیاز : 3 ] [ امتیاز شما : 1 2 3 4 5 6 ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به خبر است. | قدرت گرفته از Blogtez.com|